Szkoła-uczniowie-nauczyciele. Elizjum czy Tartar?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
Iselor

Monografia pod redakcją naukową Janusza Stanka to zbiór artykułów traktujących o szeroko pojmowanej polskiej edukacji. Niektóre upubliczniają wyniki przeprowadzonych badań, kwestionując kasandryczne wizje schyłkowości szkoły w XXI wieku zarówno w odniesieniu do formuły organizacyjno-prawnej szkoły, jak i prognoz zastąpienia jej cyfrowymi rozwiązaniami. Inne zwracają uwagę na kryzys zaufania wobec tej instytucji i zagrożenia ze strony e-learningu. Prezentowane są też różne koncepcje dotykające tożsamości człowieka, jego związków z rzeczywistością, w tym te charakterystyczne dla ponowoczesności.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/994

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/994