Zgłosuj na książki roku 2017

Teatr absurdu. Nowy czy stary teatr?

Cykl: Interpretacje Dramatu (tom 36)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
teatr
Elevander

Seria Interpretacje Dramatu (dotychczas Dramat Współczesny. Interpretacje) jest wydawana przez Księgarnię Akademicką we współpracy z Katedrą Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W serii prezentowane są wieloaspektowe analizy dramatu współczesnego, polskiego i obcego oraz monografie o charakterze przekrojowym i komparatystycznym, a obok nich prace przedstawiające dorobek narodowych dramaturgii czy dokonania wybranych dramatopisarzy.

Monografia zbiorowa Teatr absurdu podejmuje próbę nowego spojrzenia, weryfikująecgo dotychczasowe ustalenia, na jedno z najbardziej kluczowych zjawisk dramatu i teatru, tak europejskiego, jak i polskiego. Zebrane tu eseje pokazują w świetle najnowszych metod badawczych rozmaite aspekty twórczości absurdystów, traktując teatr absurdu tyleż jako wynik wcześniejszych przemian form dramatyczno-teatralnych i społeczno-politycznych, ile jako zapowiedź dominujących dziś tendencji w teatrze i sztuce.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=21206

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=21206