Nowy cmentarz żydowski w Krakowie. Przewodnik. Cz.1

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Elevander

Studia Judaica Cracoviensia Series Fontium, 11 Quaestiones de Coemeteriis, 2 Publikacja monograficzna, opisująca nowy cmentarz żydowski w Krakowie, założony w 1800 roku, użytkowany do początku II wojny światowej. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono historię cmentarza, organizację, najbardziej charakterystyczne typy nagrobków, inskrypcji i symboliki. W części drugiej,...

Studia Judaica Cracoviensia Series Fontium, 11

Quaestiones de Coemeteriis, 2

Publikacja monograficzna, opisująca nowy cmentarz żydowski w Krakowie, założony w 1800 roku, użytkowany do początku II wojny światowej. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono historię cmentarza, organizację, najbardziej charakterystyczne typy nagrobków, inskrypcji i symboliki. W części drugiej, mającej charakter przewodnikowy, opisany został dom przedpogrzebowy, pomniki upamiętniające pomordowanych w czasie II wojny światowej. Część druga zawiera również biogramy krakowskich rabinów, dajanów, wybitnych chasydów oraz seniorów i działaczy samorządowych, uzupełnione kopiami i tłumaczeniami inskrypcji znajdujących się na nagrobkach.

SPIS TREŚCI
6.6. Chasydzi
6.7. Seniorowie
ANEKS
1. Instrukcja służbowa dla dozorcy cmentarza izraelickiego w Krakowie
z 17 XII 1873 r. (projekt zboru izraelickiego)
2. Instrukcja służbowa dozorcy cmentarza izraelickiego na Kazimierzu
3. Rota przysięgi dla p. Leibla Reisfelda, dozorcy cmentarza