9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Winorośl
hobby

Książka o uprawie winorośli.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-06

Prawdziwe kompendium wiedzy o winorośli. Książka zawiera wszystkie potrzebne informacje, żeby z powodzeniem i dobrymi rezultatami rozpocząć przygodę z uprawą winorośli w naszym kraju.
Książka rozpoczyna się krótkim wstępem. Po nim w kolejności można przeczytać o: dziejach uprawy winorośli, budowie krzewu, rocznym cyklu biologicznym, wymaganiach klimatycznych i glebowych, odmianach, rozmnażaniu, zasadach uprawy winorośli, uprawie winorośli na skłonach, uprawie przy ścianach, uprawie tych roślin w szklarniach i w doniczkach, uprawie winorośli dla celów dekoracyjnych, chorobach i szkodnikach, rozpoznawaniu chorób i szkodników winorośli, terminarzu ochrony krzewów winorośli, uszkodzeniach krzewów przez przymrozki, zbiorze i przechowywaniu winogron, terminarzu ważniejszych prac przy uprawie winorośli, winach z winogron. Książka zawiera dziewięćdziesiąt bardzo pomocnych rysunków. Uzupełniają one wspaniale tekst, świetnie z nim współgrają, objaśniają wiele kwestii.
Książka może być wielce...

Lou Casso | 2017-09-18