Cały ten Rock

Wydawnictwo: Znak Horyzont
Rock, Maciaszek, Youtube, youtuberzy
Kamil Czaja

Kanał Remigiusza „Rocka” Maciaszka na YouTubie jest jednym z największych fenomenów w polskim Internecie. Przez ostatnie lata postać ta wywołała niezliczoną ilość kontrowersji – fani i hejterzy zażarcie dyskutowali na temat pracy, rodziny i kariery Rocka. Wielu chciałoby się dowiedzieć, jaki on jest w realu i jak odniósł tak ogromny sukces. Ta książka opowiada o drodze Remigiusza Maciaszka na...

Ta książka opowiada o drodze Remigiusza Maciaszka na szczyt. Od pracy na budowie, przez prowadzenie wypożyczalni filmów, do ikony polskiego YouTube’a. To także historia dzieciństwa wielu dzisiejszych 30- i 40-latków. Dziecięce fortuny stracone w pierwszych salonach gier i kafejkach internetowych. Dźwięk pracy legendarnych komputerów: Commodore, Amiga 500 i pierwszych Pecetów, których posiadanie dawało właścicielowi status osiedlowej gwiazdy. Wypieki na twarzy podczas czytania „Bajtka” i „Secret Service”. To barwne początki branży gier aż po moment, gdy jej światowa wartość stanowi jedną piątą PKB Polski.

W tle dzieje się jeszcze jedna historia: tego, jak YouTube w ciągu dwunastu lat stał się perłą w koronie Google'a, najważniejszym kanałem marketingu gier i pracodawcą dla tysięcy twórców, z których niektórzy zarabiają dziesiątki milionów dolarów.

„Cały ten Rock” jest podróżą od czasów, kiedy odwiedzało się kolegów, aby popatrzeć, jak grają, aż po moment, kiedy ponad milion ludzi ogląda, jak gra Rock. A czasem wystarczy, że tylko do nas gada.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Lennves | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Bardzo się cieszę, że powstała ta książka i ma taką a nie inną formę. Mamy okazję przeczytać wiele historii z życia Rocka - o fascynacji grami, o rodzinie, o YouTubie, o wszystkim. Te historie opowiedziane są w sposób znany nam wszystkim z jego vlogów czy z gameplay'ów, mam wrażenie, że to jest dokładnie taki sam styl tylko, że na papierze. Bardzo podobają mi się przejścia jakie serwują nam autorzy - opowieści Remigiusza Maciaszka przeplatane są informacjami oraz komentarzami drugiego autora Michała Wojtasa. To nie jest to książka kolejnego YouTubera, który uważa, że to jest fajne i modne. To książka kulturalnego i sympatycznego człowieka, który ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia.

Dawid Gawałkiewicz | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Książka po prostu "okey" ale mam wrażenie, że adresowana do młodszego odbiorcy. Czułem jakby Rock traktował mnie jak dziecko, a nie dorosłą osobę. Mimo to czytało się przyjemnie i dość płynnie, z rzadka zgrzytało.

Damian Gilewski | 2017-12-04
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 03 grudnia 2017

W 3/4 książki czuć mielenie i powtarzanie tego samego tak jakby ilość stron musiała się zgadzać z jakimś wcześniejszym założeniem. Kto ogląda vlogi Maciaszka od dłuższego czasu raczej nie będzie zaskoczony tym co jest tam opowiedziane. Mimo wszystko polecam przeczytać:)

Marcin | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

Remigiusz Maciaszek polski YouTuber, ten który nagrywał gry zanim to było w Polsce tak popularne, jeden z pierwszych kanałów informacyjnych o nowinkach dotyczących najnowszych premier, codziennie wrzucane filmy przez gracza dla graczy, dojrzały i mądry głos prowadzącego...
Książka wydana w październiku 2017 jest swoistym przedłużeniem tego co Remigiusz od lat prezentuje na swoim kanale. Wiele opowieści i anegdot, które spisał Michał Wojtas było mi doskonale znane, ponieważ przez tyle lat działalności Rocka w internecie zdążyły się już one przewinąć w wielu nagranych o sobie vlogach.
Podobać może się luźna forma "rozmowy" prowadzonej na przedmieściach Wrocławia, w domu do którego Rock niedawno przeprowadził się ze swoją rodziną. Autor nie boi się co jakiś czas do tekstu wtrącić kilku swoich spostrzeżeń czy nawet uwag.
Jeśli szukasz informacji o tym jak osiągnąć szybki i łatwy sukces na YT to ta książka nie jest dla Ciebie. To opowieść o tym jak dużym nakładem sił można zbudować...

_Chimena_ | 2018-01-24
Na półkach: Reportaże, Przeczytane

Książka przeznaczona zdecydowanie dla fanów Rocka, którzy chcą wesprzeć jego działalność. 75% treści zawartych w książkach została powiedziała wprost (lub między wierszami) na jego vlogach. Ale czyta się dobrze, lekko i szybko, a w tego typu literaturze chyba właśnie o to chodzi. :)

sebbie | 2018-07-01
Na półkach: 2018, Przeczytane

Nie jestem wielkim fanem game playerów. Rocka kojarzę, bo kolokwialnie mówiąc robi też innego youtuba. Vlogi wyjazdowe czy filmy gdzie wyraża swoją opinię. I bardzo je lubię, a zwłaszcza cenię za celne wypunktowywanie problemów i konkretna puentę.

Książka jest luźna, nie wyciąga się z niej nic nadzwyczajnego. Jest to zlepek kilku historii czasem zabawniejszych, czasem bardziej poważnych. Czyta się przyjemnie. Jak to na Rocka przystało jego wypowiedzi są przemyślane i mądre życiowo, można dzięki niemu zwrócić uwagę na kilka aspektów życia w internecie, a także poza nim.

Niemniej jednak odnoszę wrażenie, że zawartość tej książki jest tylko odrobinę bardziej wartościowa od typowych "książek youtuberów". Oczekiwałem czegoś więcej.

Muszę wspomnieć także, że sposób napisania książki jest dla mnie tragiczny. Autor opisuje Rocka od strony narratora, wplatając tylko jego jakieś wypowiedzi. Co prawda na początku jest wzmianka, że taki był koncept książki i Rockowi się to spodobało, ale...

Rusek | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Książka jest skupiona w większości na życiu głównego bohatera. Jest napisana w ciekawy sposób i czyta się ją bardzo szybko. Oprócz życia Rock'a, przeczytamy trochę o YouTube i grach. Oglądając filmy Rock'a praktycznie od początku jego działalności jestem zadowolony. Dowiedziałem się o nim więcej i kilka innych ciekawostek związanych z jego postacią. Szczerze polecam dla osób zainteresowanym nawet samym YouTube'm.

dandey1878 | 2017-12-02

Ciekawa książka, którą szybko i przyjemnie się czyta. Jednak zakończenie, czyli DLC jest lepsze od całej reszty, gdyż jest postawione krótkie pytanie, na które otrzymujemy odpowiedz „autora”. W samej książce miałem wrażenie, że jest kilka powtórzeń i niekonsekwencji w wypiwiedziach, a obecność człowieka, który to spisuje jest zbyt duża.

Paulina | 2018-01-03
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Vlogi na kanale Rocka to moja odskocznia. Uwielbiam wszystkie opowieści, anegdoty, przemyślenia Pana Remigiusza. Z jego polecenia odkryłam wiele świetnych gier, książek, filmów czy seriali. Uważny widz w książce nie znajdzie nowych informacji, jedynie je sobie uporządkuje co dla mnie było całkiem przyjemne. Przeszkadzały mi niekiedy uwagi Pana Michała. Uważam, że Rock ma tak dużo ciekawych historii do opowiedzenia że dałby radę zrobić to sam. Lecz szanuje decyzję jaką podjął dotyczącą napisania tej książki.
Jako że niedawno Rock zawiesił kanał jest mi ciężej pisać tę recenzję. Pozostało czekać na powrót na youtube lub nową książkę.

Aleksander | 2018-05-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2018

Filmy Rocka oglądam od długiego czasu - podobają mi się tworzone przez niego treści, ich wysoka jakość oraz orginalny sposób, w jaki opowiada historie. Płynie z nich dużo doświadczenia życiowego i ponadczasowych refleksji.

Bardzo się cieszę, że wszystko to jest także obecne w książce. Dzięki niej możemy poznać Rocka bliżej, a także dowiedzieć się o jego historii, motywacjach i poglądach na życie. Książka wyróżnia się zdecydowanie spośród tych wszystkich innych wydanych przez internetowych kolegów Rocka - tutaj nie dominują obrazki, a wartościowe treści można wyłowić.

Książkę czyta się lekko i szybko, jest idealna do wieczornej lektury przy herbacie, albo bezpośrednio przed snem. Niestety, trochę rażą w oczy widoczne od czasu do czasu literówki i niedoróbki edycyjne. Poza tym, bawiłem się świetnie.