Giovanni

Okładka książki Giovanni Bethany-Kris
Okładka książki Giovanni
Bethany-Kris Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Filthy Marcellos (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Filthy Marcellos (tom 2)
Amazon Digital Services
2015-01-01
2015-01-01

GIOVANNI to drugi tom z serii FILTHY MARCELLOS i niestety słabszy. Sięgnęłam po tę pozycję, ponieważ w pierwszej części zaintrygowała mnie postać Gio.

„Giovanni” to drugi tom serii mafijnej Filthy Marcellos Bethany-Kris. Nie będę ukrywać, że nie przeczytałam „Luciana”, bowiem przyczyniły się do tego siły wyższe, o których nie będę tu już wspominać. W sensie, że zaczęłam przygodę od drugiego tomu. Jednakże po zapoznaniu się z resztą serii z pewnością do „Luciana” i tak powrócę, bo pióro autorki ogromnie mi się spodobało, a ta seria dosłownie czyta się sama! Poza tym te okładki mają w sobie to coś, ten wzrok patrzących z nich mężczyzn dosłownie mówi - „weź mnie w swoje ręce” :P nie sądzicie?

Kim Abella to postać, która od początku mi się spodobała. Niezwykle sprytna, pyskata, zaradna i pewna siebie kobieta, którą no co tu dużo mówić, spotkało lekkie nieszczęście. A to za sprawą błędu, który popełniła w swoje urodziny i niestety musiała za nią ponieść karę. Miała wybór, wybrała mniejsze zło…ale czy takie mniejsze to nie wiadomo. Została dosłownie skazana na bycie narzeczoną kogoś kogo po prostu nienawidzi, kogoś kto napawa ją obrzydzeniem. Także gdy pewnego dnia podczas przyjęcia weselnego siada koło niezwykle przystojnego Giovanniego Marcello w celu zagrania w blackjacka, postanawia po raz kolejny popełnić błąd, chociaż tym razem nie będzie on wybrykiem w celu zaimponowania przyjaciołom, tylko świadomym posunięciem, który może przysporzyć jej ogromnych problemów. Między nią a Giovannim panuje niewidzialne napięcie i widać od razu, że tych dwoje ma się ku sobie, dlatego tez kobieta pod kartami zostawia klucz do swojego pokoju w hotelu. Gio dużo nie myśląc przyjmuje tą „niemą propozycję” tak po prawdzie nie wiedząc w co się pakuje. Nie wie on bowiem, że Kim jest narzeczoną mafiosa, a to posunięcie przyczyni się do złamania zasad Cosa Nostry, które dla Giovanniego są święte. To miała być jednorazowa przygoda, dobra zabawa, coś niezapomnianego…. Gdy tych dwoje spotyka się ponownie prawda wychodzi na jaw. Ale czy ich tajemnica wyjdzie na jaw? Czy może postanowią kontynuować ta zakaźną relację w tajemnicy?

Ależ to była fantastyczna i emocjonująca lektura. Od samego początku czułam napięcie między dwojgiem bohaterów, nie mogąc doczekać się kolejnych ich spotkań. Niezwykle podobała mi się to jak autorka ich wykreowała. Sama zakazana relacja nieraz przyprawiała mnie o ciarki na plecach. Ich uczucie rozwijało się powoli, co było tak naturalne, że dosłownie czytało się to z ogromną przyjemnością. Nieraz narzeczony głównej bohaterki przyprawiał mnie o nerwicę i miałam ochotę sama kopnąć go w cztery litery. Ileż on mi krwi napsuł, to sobie nawet nie wyobrażacie. Wszystkie postacie w książce są fenomenalnie stworzone, cała historia jest po prostu genialna. Może nie ma w niej iście mafijnych porachunków rodem z filmów mafijnych, jednakże autorka cała fabule poprowadziła tak, że ciężko się od niej oderwać chociażby na chwilę. Mało ostatnio czytam romansów mafijnych, ale ten pochłonęłam dosłownie na raz, czytając go nieraz z rumieńcem na twarzy i nieraz przeklinając pod nosem. I o raju te sceny seksów były tak ciekawie opisane, że przy tych upałach, miałam wrażenie, że zaraz się spalę :P Ogromnie polecam Wam „Giovanniego” - mam tylko nadzieje, że „Lucian” będzie równie wciągający i emocjonujący. Przede mną jeszcze „Dante” i „Anthony”, także już nie mogę doczekać się ich historii.

🧡"Naj­sil­niej­si są ci, któ­rzy toczą i wy­gry­wa­ją wojny, któ­rych nikt inny nie widzi".
Mówi się, że zasady są po to, żeby je łamać, jednak zazwyczaj ich nieprzestrzeganie niesie za sobą poważne konsekwencje. O słuszności tego stwierdzenia doskonale przekonali się główni bohaterowie drugiego tomu serii „Filthy Marcellos”, czyli Giovanni Marcello oraz Kim Abella. W momencie, gdy spotkali się po raz pierwszy na weselu starszego brata Gio pomiędzy nimi narodziło się coś niezwykłego. Wzajemne uczucie pojawiło się natychmiast, lecz rozchodziło się powoli. Zaczęło oplatać ich zmysły, stopniowo zagłębiając się również w ich żyły, płuca oraz mózg…
Kim podczas przyjęcia weselnego zdecydowała się przyłączyć do gry w blackjacka. Zajęła miejsce akurat obok Giovanniego, dzięki czemu od razu zwróciła jego uwagę. Ta kobieta momentalnie sprawiła, iż poczuł się on dość dziwnie – w dobrym tego słowa znaczeniu. „Pijany bez powodu. Lewitujący w powietrzu, a właśnie tych uczuć poszukiwał od czasu, gdy skończył czternaście lat. Stałych. Ostrych. Niebezpiecznych”. Po zakończonej rozgrywce młoda dama z prędkością światła odeszła od stolika, aczkolwiek pod swoimi kartami zostawiła klucz do hotelowego pokoju. Gio lubił ryzyko, dlatego bez wahania postanowił skorzystać z jej jawnej propozycji spędzenia wspólnej nocy. Przez te kilka godzin oboje zamierzali świetnie się bawić, bez zadawania zbędnych pytań, a nim nastanie ranek mężczyzna miał ulotnić się z jej życia niczym kamfora. „Igrali z ogniem i to takim, który mógł ich sparzyć po wielokroć”. Myśleli, iż to spotkanie było zarówno pierwszym, jak i ostatnim, a jednak trzy miesiące później los sprawił, że ich ścieżki przecięły się ponownie. Wtedy okazało się bowiem, iż Kim zataiła przed Gio istotną informację – nie pisnęła nawet słówkiem na temat tego, że należała do innego członka mafii. Cena, jaką przyjdzie zapłacić najmłodszemu z braci Marcellos za spędzenie upojnej nocy w ramionach zachwycającej Włoszki może okazać się naprawdę wysoka, zważywszy na to, iż zadawanie się z kobietą będącą po słowie z człowiekiem honoru, zawsze i nieodmiennie karane było śmiercią. Jak zakończy się ta historia? Czy zakazane uczucie, które połączyło Giovanniego i Kimbelynn sprowadzi na nich niebezpieczeństwo? Czy któreś z nich będzie musiało słono zapłacić za złamanie zasad Cosa Nostry? A co najważniejsze, czy miłość w ich przypadku zwycięży, a może nie dane im będzie zaznać szczęścia u swojego boku?
Z pierwszym tomem serii „Filthy Marcellos” zapoznałam się tuż po jego polskiej premierze, czyli w październiku dwa tysiące dwudziestego roku. Jak widzicie, minęło od temu momentu już sporo czasu, aczkolwiek wciąż pamiętam, iż lektura „Luciana” zapewniła mi mnóstwo niesamowitych wrażeń, a także zaabsorbowała mnie na wiele godzin. To była naprawdę dobra powieść, ale w takim razie pytanie brzmi: czy drugi tom tej trylogii również spełnił moje wygórowane, co do romansów mafijnych oczekiwania? Otóż muszę Wam powiedzieć, że „Giovanni” absolutnie i niezaprzeczalnie skradł moje serce! Pokochałam tę historię od pierwszych stron, nie potrafiłam oderwać się od niej nawet na chwilkę, a emocje, które odczuwałam podczas jej śledzenia nawet trudno opisać za pomocą jakichkolwiek słów. Dla mnie to jedna z najlepszych zagranicznych powieści mafijnych, a uwierzcie mi przeczytałam ich dotychczas naprawdę sporo. Obecnie niezwykle trudno znaleźć tytuły wyróżniające się w pewien sposób z licznego tłumu niebezpiecznych opowieści, ale gwarantuję Wam, że Bethany-Kris udało się stworzyć coś nieszablonowego, a zarazem niebanalnego. Coś, co na pewno zrobi na Was wrażenie i zapadnie na długo w Waszej pamięci. Aczkolwiek muszę podkreślić, że jeśli liczycie na brutalne zabójstwa czy rozlewy krwi to tego tutaj nie znajdziecie. Autorka skupiła się w swojej pracy przede wszystkim na zakazanej relacji, w którą uwikłali się główni bohaterowie. Relacji, za której rozpoczęcie mogła spotkać ich śmierć. Uświadczymy tutaj mało takich stricte mafijnych akcji, ale interesująca kreacja postaci oraz ich stopniowo kiełkująca miłość, całkowicie mi to wynagrodziły. Zarówno Gio, jak i Kim jawili mi się jako postacie intensywne, barwne, silne, charakterne. Oboje posiadali wady oraz zalety, zachowywali się naturalnie, z tego względu bez problemu obdarzyłam ich ziarenkiem sympatii. Gio trwał w chaosie, nigdy nie miał kontroli nad swoją egzystencją, ale nauczył się z tym żyć. „Był najmłodszym z trzech chłopców i nigdy niczego mu nie brakowało. Ludzie, których nawet nie znał patrzyli na niego jak na kogoś w rodzaju członka rodziny królewskiej”. Mężczyzna lubił podejmować ryzyko, był nieprzewidywalny, tajemniczy, pewny siebie, lekkomyślny oraz zwariowany. „Był tym trudnym bratem. Czarną owcą. Był swawolny i przeważnie uwielbiał to. Zwykle nie miał w zwyczaju zastanawiać się nad tym, co robi, ale był też sprytny jak cholera i potrafił się wykaraskać z większości sytuacji, w jakie się wpakował. Był też nieostrożny, ale nigdy beztroski”. Istniało zaledwie kilka rzeczy, które sprawiały mu w życiu autentyczną przyjemność: pieprzenie, walka, sprzedawanie narkotyków na ulicach, strzelanie i bycie skiperem. Capo w Cosa Nostrze jego ojca. Na ogół nie sypiał z pannami więcej niż raz, ale pewnego wieczoru w jego życiu pojawiła się powalająco piękna, inteligentna, wartościowa kobieta, której udało się w jednej chwili przyspieszyć bicie jego serca. Kobieta, której pragnął okazywać czułość, a która znajdowała się poza jego zasięgiem…
Kimberlynn to zadziorna, pyskata, ambitna dwudziestojednolatka, która w dniu swoich urodzin popełniła głupią pomyłkę. Chcąc zaimponować przyjaciołom liczyła karty w kasynie. Nie wiedziała tylko, iż należało ono do jednej z największych rodzin przestępczych w Vegas. W pewnym momencie została przyłapana na gorącym uczynku, w wyniku czego stanęła przed trudnym wyborem: mogła poślubić Franco – członka innej mafijnej rodziny albo ponieść konsekwencje za swoje czyny. „Do tej pory Kim w środku była żywa, młodzieńcza i swobodna, ale Franco zabierał każdą jej cząstkę, która ją określała”. On potrzebował żony, która będzie siedzieć w domu i robić to, co do niej należy. Kury domowej uczepionej jego ramienia, nigdy niekwestionującej jego autorytetu. Chciał jedynie dobrze wytresowanej lalki. Ładnej, ale mało odzywającej się buźki. Ciała w łóżku, którego będzie używał, kiedy tylko poczuję taką potrzebę, a także odpowiedniej figurantki u swojego boku. „Franco liczył, że Kim będzie postępowała i zachowywała się tak, jak należy. Podobało mu się w niej, iż nie będzie jej musiał szkolić, gdyż pochodziła z rodziny podobnej do niego”. Ten okropny mężczyzna kontrolował ją, znęcał się nad nią, czym niezwykle ją przerażał. Przez niego zaczęła się dusić. Czuła, że narzeczony kawałek po kawałku rozbijał ją emocjonalnie i mentalnie. Noc, podczas której poznała Gio wiele zmieniła w jej życiu. Od tego momentu dwudziestojednolatka czuła, jakoby to najmłodszy z braci Marcellos manipulował jej nerwami oraz zmysłami. „Giovanni silnie ją pociągał. Uczucia do niego pozostawały intensywne, zagmatwane. Przynosił jej poczucie bezpieczeństwa i komfortu”.
Relacja tej dwójki była iście wybuchowa, ognista, ale co najważniejsze naturalna. Od samego początku czułam między nimi niesamowitą chemię, iskrzącą sią magiczną siłę przyciągającą ich do siebie. „Giovanni był nieprzyzwoity, niedoskonały i niebezpieczny. Robił okropne rzeczy, a za fasadą nienagannego wyglądu oraz czarującego sposobu bycia jego życie było złe. Jednak był kimś więcej. Ten mężczyzna sprawiał, że czuła się piękna tylko z tego powodu, iż na nią spojrzał. Nie musiał wypowiadać ani słowa. Choć stała się naocznym świadkiem tego, do czego był zdolny, nie czuła niepokoju w jego obecności. Ilość uwagi, jaką jej poświęcał sprawiała, że miała poczucie, iż jest kimś najważniejszym w jego życiu”. Kim tchnęła powietrze w płuca Gio, wywoływała w nim euforię. Mężczyzna zapragnął zatroszczyć się o nią, zapewnić jej bezpieczeństwo. „To właśnie ona posiadała wszystkie części jego umysłu, te dobre i te złe. Uczucia żyły w jego wnętrzu, jakby stanowiły osobne byty, rosnąc w siłę, przejmując jego komórki jedna po drugiej i sprawiając, że każda sekunda dnia stawała się piekłem. Sprawiały również, iż czuł się jak w niebie. Ona to wszystko spowodowała – Kim”. Ryzykował życiem chociażby oddychając w jej kierunku. To, co z nią robił klasyfikowało się na kulkę w łeb, ale on i tak z niej nie zrezygnował. W końcu była dla niego księżycem, gwiazdami oraz niebem. „Ofiarował jej coś, czego nigdy jeszcze nie dał nikomu innemu, bo nie istniał na ziemi nikt taki jak ona. Nikt nie posiadał Giovanniego Marcello, tak jak zrobiła to kobieta, którą właśnie trzymał w ramionach. Słowa: Ti amo tanto, tesoro”. Warto na pewno wspomnieć, iż sceny zbliżeń pomiędzy bohaterami zrobiły na mnie ogromne wrażenie – były gorące, namiętne, wręcz ociekające pożądaniem. Z ręką na sercu muszę stwierdzić, że Bethany-Kris jest dla mnie absolutną mistrzynią w tej dziedzinie!
„Giovanni” to fenomenalny, ekscytujący, wciągający, namiętny, pełen emocji i chwil niepewności romans mafijny pokazujący, iż dla miłości czasami warto zaryzykować. Ta wspaniała historia niewątpliwie na długo pozostanie w mojej pamięci. Na ogół nie przepadam za powieściami, w których to występuje narracja trzecioosobowa, jednak ta lektura tak mnie pochłonęła, iż nawet zbytnio nie zwróciłam uwagi na ten aspekt. Ten tom niewątpliwie zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie, niż „Lucian”. Myślę, że to przede wszystkim zasługa poruszonych na łamach tej powieści istotnych tematów, takich jak: uzależnienie, zakazana relacja dwojga ludzi pochodzących z wrogich rodzin mafijnych oraz przedmiotowe traktowanie kobiet. Rewelacyjnie spędziłam czas zapoznając się z losami Gio i Kim, dlatego szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać, aż sięgnę po ostatni tom tej trylogii. Na koniec nie pozostaję mi nic innego, jak tylko z całego serca polecić Wam „Giovanniego”. Mam nadzieję, że pokochacie tę lekturę tak samo jak ja!
Moja ocena: 9,5/10 🧡

Giovanni Marcello to 26-letni mężczyzna, najmłodszy syn Antony’ego i Cecelii. Jego życie oprócz bycia capo to alkohol i narkotyki, które spędzają jego rodzinie sen z powiek.

Kim Abella to 21-letnia dziewczyna, której przyszłość już została nakreślona, a dziewczyna nie ma jakiegokolwiek wyboru, aby uwolnić się rąk swojego przyszłego męża.

To miała być jedna noc bez zobowiązań, bez pytań i bez przyszłości. Kim wiedziała, co ją czeka i chciał chociaż na chwilę zrobić to, czego sama pragnęła, a nie czego oczekiwali od niej inny. Tylko ona sama wiedziała, ile będzie musiała poświęcić, a za parę dni jej życie zmieni się bezpowrotnie. Giovanni z kolei nie mógł się oprzeć kobiecie, która go przyciągała do siebie z niezrównaną siłą. Jedna noc, podczas której zapomną o wszystkim, bo w tym świecie kobieta związana z innym członkiem mafii była zakazana dla pozostałych. Czy gdyby wtedy Giovanni wiedział, kim tak naprawdę jest Kim podjąłby te same decyzje?

Historia Kim i Giovanni’ego to historia o miłości, która nigdy nie powinna mieć miejsca w świecie mafijnym, ponieważ zasady są najważniejsze. Giovanni nie spodziewał się, że odkrycie prawdziwej Kim sprawi, iż jego życie przewróci się go góry nogami, jednak przede wszystkim nie sądził, że to właśnie Kim stanie się kobietą, dla którą nagnie wszystkie zasady i nie pozwoli jej nigdy więcej skrzywdzić. Kim z kolei dzień po dniu traciła swojego ducha walki, zatracając osobę, którą zawsze była. Narzeczeństwo z Franco było niczym więcej, jak interesem, a myślę, że spokojnie można nazwać to szantażem. Chwile z Giovanni’m pokazują kobiecie, co nieuchronnie straci, ponieważ już nigdy nikt jej nie da tego, co dał jej Gio.

Jeśli szukacie książki z motywem zakazanej relacji w świecie mafii to ta książka jest kolejną udaną historią od Bethany-Kris. Ja uwielbiam książki tej autorki, ponieważ w mojej opinii mafia idealnie miesza się tutaj z uczuciami, czego często w książkach tego typu brakuje. Spotykamy się tutaj z pożądaniem i namiętnością, nienawiścią i miłością, czyli pełen wachlarz emocji, a jeżeli w Lucianie polubiliście beztroskiego Gio to w tym tomie udowodni, że dla miłości jest w stanie zrobić wiele.

To miała być jedna noc bez...

1997

Ta książka podobała mi się dużo bardziej od jej pierwszej części.. Więcej w niej akcji, więcej emocji i dużo mafii.
Gio to czarna owca w rodzinie, lubi imprezy, narkotyki i alkohol.
Na ślubie swojego brata Luciana,podczas gry w blackjacka poznaje tajemniczą kobietę, która liczy karty a później zostawia mu klucz do pokoju w hotelu. Oczywiście Gio z niego korzysta a po upojnej nocy ulatnia się z pokoju.
Spotykają się ponownie po trzech miesiącach w Las Vegas, do którego wysyła go jego ojciec.
Niestety okazuje się, że dziewczyna jest już dla niego niedostępna, bo zaręczona z synem zaprzyjaźnionego z rodziną mafioza Sorrento.
Kim została szantażem zmuszona do zaręczyn, których wcale nie chciała, bo jej narzeczony to człowiek bardzo brutalny bez serca.
Gdy spotyka Gio powracają wspomnienia i nie może oprzeć się przed kolejnymi ukradkowymi spotkaniami.
Gio zdaje sobie sprawę, że w myśl zasady Cosa Nostry nie może spotykać się z kobietą innego mafiosa. Lecz uczucie które wybucha między nim i Kim zmusza go do podjęcia drastycznych środków, bo wie że grozi mu śmierć.
Czytałam tę powieść z wypiekami na twarzy, bo taka byłam ciekawa co się dalej wydarzy.... czy ta zakazana miłość ma prawo istnienia.
Bardzo dynamiczna akcja z mafią w roli głównej. Dużo emocji , dużo pikantnych i gorących scen.
Autorka nie zapomniała również o pozostałych członkach rodziny Marcello w życiu której też trochę się dzieje.
Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła, serwując bardzo wciągającą powieść mafijną z prawdziwego zdarzenia, która wciąga od samego początku.

Gio to czarna owca w rodzinie, lubi imprezy, narkotyki i alkohol.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Giovanni - jest tu już drugi tom Filthy Marcellos i zdecydowanie dużo ciekawszy od Luciana…a to dlatego, że w tym tomie dostaniemy więcej dynamicznej fabuły…jak i świetnie wykreowanych bohaterów, nie takich papierowych ale z krwi i kości…takich intensywnych, zdeterminowanych i silnych…którzy znają zasady rządzące w mafii, swoje powinności od dziecka a jednak wpadają w pułapkę zakazanego uczucia…budzi się między mini uczucie, które od samego początku było skazane na porażkę…za które przyjdzie im zapłacić…tylko czy cena nie będzie zbyt wysoka?…czy poradzą sobie z konsekwencjami swoich postępowań - szczególnie Gio, który do tej pory uznawany był za lekkoducha popadającego ciagle w kłopoty…podczas czytania było czuć to przyciąganie między Gio a Kim…powieść wręcz nasączona jest namiętnością, pasją, miłością jak i niepewnością…historia jest konsekwentna, spójna i przyciągająca czytelnika…Książka na też trochę minusów, jednym z nich był zbyt długie sceny seksu, które ciągły się po kilka kartek ( choć trzeba przyznać, że były bardzo pikantne i namiętne )…jak i męcząca trzecioosobowa narracja…mimo tego naprawdę miło spędziłam czas z tą lekturą…napewno zabiorę się za kolejny tom…gdyż strasznie jestem ciekawa historii Dantego…

Świetna zabawa z tą książką z Gio napewno ciekawie spędzicie czas.
Polecam 😊

Świetna zabawa z tą książką z Gio napewno ciekawie spędzicie czas.
Polecam 😊

Bardzo fajna , trzymająca w napięciu . Fabuła odbiega od innych mafijnych historii

Po tej części spodziewałam się chyba trochę więcej akcji. Przez to jak Gio został przedstawiony w pierwszym tomie sądziłam, że wokół niego ciągle będą odbywać się jakieś dramy. Cieszę się jednak, że Bethany ograniczyła to, jednocześnie budując ciągłe napięcie wokół Kim i Gio.
Trochę nudziłam się na początku, bo w przeciwieństwie do poprzedniej książce tutaj odnosiłam wrażenie, że cała akcja rozwija się mega powoli. Narzeczeństwo Kim dodało temu odrobinę pikanterii, jednak to nie do końca chyba było to.
Całość historii mnie nie zawiodła, ale szczerze „Lucian” zrobił na mnie trochę lepsze wrażenie. Ciekawa jestem co przyniesie kolejny tom.

kompletnie nie pamietam co bylo w pierwszej części a ta niestety przez pierwsza polowe mnie nudzila 🤷‍♀️

• Mafia

Bethany-Kris Giovanni Zobacz więcej