Gott mit uns! Ostatni żołnierze

Wydawnictwo: Instytut Ślůnskij Godki Mega Press II
historyczna
Andrzej

Książka "Gott mit uns – ostatni żołnierze. Wspomnienia Ślązaków z armii III Rzeszy" zawiera historie Ślązaków, których w czasie wojny los rozrzucił po świecie, od Sahary przez Warszawę aż po stepy nad Wołgą. Większość bohaterów to mieszkańcy Rybnika i okolicznych miejscowości, którzy w swoich wspomnieniach nie ukrywają prawdy o wojennych losach i opowiadają tak, jak było. Warto wspomnieć, że Marian Kulik jest publicystą „Jaskółki Śląskiej”, autorem wywiadów i reportaży, których bohaterami są najczęściej Górnoślązacy w czasach wojny.

źródło opisu: http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,43807.html

źródło okładki: Skan własnego egzemplarza

sebimar | 2017-08-28

Warto przeczytać. Zmieni pogląd na wiele spraw związanych z II Wojną Światową oraz okresu przed

Silesiaurus | 2017-08-04
Andrzej | 2017-08-04