Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Poduszkowce
Wydawnictwo: Literatura
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
korynt

We wsi pod lasem w pięknych i zadbanych domach mieszkają porządni mieszkańcy. Życie dorosłych toczy się tam od plotki do plotki, powoli i spokojnie. No, może dzieciom trochę się nudzi. Do czasu. Niezapowiedziany przez nikogo, nie wiadomo skąd i po co, do opuszczonej chatki w środku lasu wprowadza się dziwny jegomość, nijak nie pasujący do wiejskiej społeczności. Tadziulek i Stasinek są...

Tadziulek i Stasinek są znudzonymi, ale bardzo pomysłowymi koziołkami. Dla nich tajemniczy przybysz w lesie i zjeżeni mieszkańcy we wsi to zapowiedź utęsknionej rozrywki, gdyż wiadomo, że nuda, plotka i tajemnica to mieszanka prawdziwie wybuchowa.

Opowieść o tym, że inne nie znaczy złe, i o tym, że kłamstwo, nawet na czterech szybkich nóżkach, nie zajdzie daleko.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/katarzyna-wasilko...(?)

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/katarzyna-wasilko...»

Banita76 | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Historia pouczająca małego czlowieka - jak można łatwo oskarżyć kogoś o najgosze, jak można skrzywdzić podejrzeniami, w ksiązce akurat jest to wilk Baltazar. Piękne ilustracje. I lisica jak zwykle namieszała :)

korynt | 2017-09-08

Przyznam, że rozwaliła mnie ta książeczka. Po opisie spodziewałem się trochę banału i zwykłego odwrócenia układu zły wilk - niewinne koźlęta. Korci mnie, żeby spojlerować, więc napiszę tylko - świetna obserwacja, doskonały humor, wzruszająca i wdzięczna puenta. Dodam, że daje do myślenia oraz może być dobrym początkiem do rozmowy z dzieciakiem na temat "obcy na naszym terenie", albo czy kłamstwo się opłaca.

kocham_cie | 2018-01-31
AnnaSikorska | 2017-08-13