Batalia

Poznaj kolejne przygody bohaterki, którą pokochali fani Harry’ego Pottera, Percy’ego Jacksona i Magisterium. Pottera, Percy’ego Jacksona i Magisterium. Odkąd Kate poznała tajemniczy Jaar, jej życie uległo całkowitej zmianie. Nie jest już zwykłą nastolatką, a początkującą czarownicą. Po raz pierwszy wybiera się na magiczne wakacje, gdzie poznaje inne młode wiedźmy. Szybko okazuje się jednak,...

Po raz pierwszy wybiera się na magiczne wakacje, gdzie poznaje inne młode wiedźmy. Szybko okazuje się jednak, że oprócz nowych przyjaciół zyska „magicznego prześladowcę”, który nawiedza jej sny. Wraz z ferem Fionem próbują odkryć, o kogo może chodzić. Podejrzenia mogą paść na każdego, z kim Kate miała do tej pory kontakt, a lista potencjalnych prześladowców się wydłuża.

Świat ludzi i Jaar nigdy jeszcze nie były sobie tak bliskie. Co przyniesie nowa era? Z czym będą się zmagać Strażnicy Żywiołów?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/czarny-amulet/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/czarny-amulet/

Artopolosis | 2017-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2017

W tej części Kronik Jaaru, można zrozumieć, czemu główna bohaterka książki jest promowana, jako damski odpowiednik Harrego Pottera. W Czarnym Amulecie pojawia się dużo podobieństw do świata Hogwartu - wybieranie różdżki, tajemnicze odradzanie się negatywnego bohatera...

Niestety, o ile w pierwszej części nie miałam większego problemu z kreacją Kate, w tej części swoją infantylnością doprowadzała mnie ona do szewskiej pasji, przez nią nieraz miałam ochotę odłożyć książkę na półkę i już do niej wracać, na szczęście wątki z Jonathanem ratowały sytuację.

Ogólnie oceniam książkę na trochę gorszą od pierwszej części, mam nadzieję, ża autor w kolejnej części pokaże, że stać go na więcej.

LoboBathory | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

Z połączonej mocy żywiołów powstaje Czarodziejka z Księżyca!

Ta seria coraz bardziej przypomina misz masz najlepszych kreskówek lat 90. Doceniam to.

To ciekawa lektura, ale jednocześnie taki bałagan, że nie mogłam dać wyższej noty, chociaż na tym etapie jestem autentycznie zaintrygowana, co będzie dalej. "Kroniki Jaaru" mają poważny problem tożsamościowy. Nie wiedzą, czym chcą być. Czy elementarzem wicca czy powieścią fantasy. Ten tom to już niemal pełnowymiarowa fantasy, ale nie czuję, żeby to była zmiana na lepsze. Nie potrafię też rozgryźć, do jakiej grupy wiekowej to jest kierowane. Narracja sugeruje grupę 12-14 laktów, ale główna bohaterka ma tych lat 17 i w książce pojawiają się nie tylko naprawdę makabryczne opisy (wiem, że literatura dziecięca jest ich pełna, ale to jest ton jak z horroru, a nie makabrycznego fantasy), ale też wzmianki o seksie. Przy czym postaci zachowują na tyle dziecinnie, żeby trafić do młodszego odbiorcy, a do starszego nie. Galimatias.

Główna...

silwana | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

Czarny amulet to drugi z kolei tom z serii Kroniki Jaaru. Tom pierwszy Księga luster mnie nie zachwycił, ponieważ spodziewałam się żeńskiej wersji Harry’ego Pottera. Jak jest w przypadku Czarnego amuletu? Zdecydowanie jest to dużo lepsza część niż poprzednia. Tamtą czytało mi się z trudem, a tą pochłonęłam w jeden dzień. W porównaniu do tomu pierwszego w tym dużo więcej się działo, praktycznie od samego początku akcja się rozkręca. Nasza główna bohaterka poznaje młode wiedźmy i magiczne istoty podczas wakacji w Hagsborough, do którego wysłała ją ciotka, która postanowiła, że nie będzie ukrywała przed Kate czym jest magia. Mogłoby się wydawać, że teraz będzie już tylko lepiej. Jednak nie wszystko jest takie kolorowe. Kate niestety bardzo odbiega wiedzą i umiejętnościami od innych. „Zdobywa” też sennego prześladowcę. W tej części było też więcej Jonathana z czego bardzo się ucieszyłam, bo w tomie pierwszym jego mała obecność mi przeszkadzała. W końcu poczułam klimat Harry'ego...

Detektyw_Książkowy | 2017-11-04

Hej, hej Kochani!
Ponownie zabieram Was do niesamowitego miejsca na Ziemi, czyli do samego serca Jaaru, albo nie! Ostatnio dużo pisałam o tej cudownej krainie, więc wyruszymy dzisiaj gdzieś indziej. Mianowicie do miasta czarownic o osobliwej nazwie Hasborough, gdzie będzie toczyła się fabuła drugiego tomu powieści Pana Adama Fabera pt."Czarny amulet". Jednak zanim zapoznacie się z moją recenzją, chcę Was uprzedzić przed spojlerami, które mogą pojawić się w tym poście.
To jak? Lecimy?

Jeszcze kilka tygodni temu Kate była zwyczajną i przeciętną nastolatką, ale teraz jest młodą, początkującą czarownicą. Odkąd dowiedziała się, że należy do czarodziejskiej rodziny jej życie diametralnie się zmieniło. Od teraz musi uczyć się magii i uważać na mroczne siły, które chcą zdobyć jej moc. W wakacje dziewczyna wraz z ciotką wyjeżdża do miasta Hasborough, gdzie magia jest na porządku dziennym. Niestety nawet tam Kate nie może czuć się bezpieczna, ponieważ ktoś nawiedza ją w...

Oczytana | 2018-01-05

W końcu doczekałam się kolejnego spotkania z Kate Hallander. Drugi tom cyklu „Kronik Jaaru" nosi tajemniczy tytuł „Czarny Amulet". Przyznam, że nie mogłam się doczekać tego spotkania z jak wielu twierdzi dziewczęcą wersją Harry'ego Pottera. Do czytania zabrałam się niemal po otrzymaniu paczki.

„Szpilka za szpilką przebijały ciało glinianej laleczki. Palce, które ją trzymały, napotkały opór. Nie fizyczny, bo igły wchodziły w miękką glinę z łatwością, jednak laleczkę otaczało silne pole ochronnej energii, które odbijało klątwy i sprawiało, że stawały się całkiem bezużytecznym. " (*¹)

W tym tomie Adam Faber wysyła nas wraz z Kate do małej wioski Hagsborough, tam bohaterka ma podszkolić swoje umiejętności i poznać swoich rówieśników. Wcześniej jednak otrzymuje od swojej nauczycielki tajemniczy amulet, który jak się okazuje, jest drugą połową,tego, którego sama nosi. Całe zajście budzi w niej podejrzenia, którymi dzieli się ze swoim ferem Fionem.
Nie tylko Kate wybiera się do...

tygrysica | 2017-11-15
Przeczytana: 09 listopada 2017

Poszukujecie książki pełnej czarów, magicznych istot oraz tajemniczych artefaktów o wielkiej mocy? Jeśli tak to trafiliście idealnie! Ponieważ dziś pragnę Was zaprosić na wspaniałą kontynuację przygód Kate Hallander, która tym razem zaprezentuje się Wam jako początkująca wiedźma. Jednak jeśli myślicie, że to oznacza koniec kłopotów Kate i Fiona to grubo się mylicie. Tym razem na tą dwójkę czeka jeszcze więcej niebezpieczeństw niż w pierwszym tomie „Kronik Jaaru”.

„Czarny amulet” bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Okazał się o wiele lepszy od „Księgi luster”. W porównaniu do niej dzieje się tutaj zdecydowanie dużo więcej. Już od samego początku jesteśmy rzuceni w wir akcji, a magia wylewa się (dosłownie) z każdej strony. Autor tym razem nie marnuje czasu na zbędne wyjaśnienia i nie prowadzi czytelnika za rączkę. Wręcz przeciwnie! Tutaj pozwala nam samym dochodzić do wszystkiego krok po kroku, a kiedy wydaje nam się, że odkryliśmy rozwiązanie zagadki Adam Faber ponownie nas zaskakuje...

maobmaze | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Adam Faber po raz kolejny przenosi czytelników do magicznego świata, którego klimat w tej części czuć jeszcze bardziej. Kate jest bardziej dojrzała, chociaż częste humorki dalej są na porządku dziennym. Jednak jest to kapryśna nastolatka i podoba mi się, że właśnie w ten sposób została wykreowana. Bardzo ją polubiłam i to już w poprzedniej części. Fion już nie jest tak bardzo optymistycznie nastawiony do świata, jak w Księdze luster, ale w dalszym ciągu jest bohaterem ciekawym i barwnym. W tej części pojawiają się również czarne charaktery, które wydaje mi się, że są o wiele ciekawiej przedstawione.

Czytaczyk | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Ciotka Kate wie, że nie zapobiegnie nieuniknionego i żeby zapewnić dziewczynie większe szanse na przetrwanie, postanawia wysłać ją na wakacje do wioski Hagsborough. To właśnie tam, Kate będzie zgłębiać tajniki magii i rozwijać swoją moc. Po przybyciu do szkoły, nastolatka poznaje inne młode wiedźmy, których zaawansowane umiejętności zostawiają ją daleko w tyle. Jednak nowicjuszka może liczyć na pomoc nowych znajomych. Od tej chwili zaczyna się nowa i pełna niebezpieczeństw przygoda.
I tym razem możemy się zachwycać cudownie uroczą okładką.
Adam Faber po raz kolejny zabiera nas w świat pełen magii i fantastycznych przygód, bazujący na mitach i legendach. Bardzo przyjemnie było ponownie zagłębić się w tą klimatyczną krainę. Pióro Adama zalicza się do tych lekkich i prostych w odbiorze, więc czytelnikowi łatwo jest wciągnąć się w lekturę. Tym razem akcja napędzana jest, zdecydowanie większą ilością niespodziewanych zwrotów akcji. Główna bohaterka jest jakby wyrazistsza, niż w...

Czarny Amulet🔮
Odkąd Kate Hallander wie, że jest czarownicą jej życie się zmienia. Więc gdy jej nauczycielka wręcza jej amulet nic jej już nie dziwi. Otrzymuje propozycje wybrania się na zaczarowane wakacje. Poznaje tam wiele osób, ale i zyskuje prześladowcę. Nie może zabraknąć również Fiona, który pomaga jej rozkminić kto nim może być. Ponadto na wakacjach zjawia się Jonathan. Dziewczyna uczy się latać na miotle i przeżywa wiele przygód. Ale kto powiedział, że będzie idealnie?

Miasto Książek | 2018-07-30
Przeczytana: 20 lipca 2018

Odkąd Kate poznała prawdę o świecie czarownic, nic nie jest już takie samo. Dziewczyna ma swojego fera, który stara się ją w ten świat wprowadzić. Babcia ma dla niej inne jednak plany, zabiera ją na wakacje do małego miasteczka, gdzie wychowują się inni czarownicy w jej wieku i mają ją uczyć. Jednocześnie poznajemy bliżej Jonathana i jego historię. Czy niebezpieczeństwo się skończyło? Czy to co posiada Kate, może sprowadzić na nią kolejne kłopoty?

Dawno nie odwiedzałam Jaaru i w sumie stęskniłam się za tym światem. Tutaj jednak tej krainy było bardzo mało, ponieważ główna akcja dzieje się w małym miasteczku, gdzie Kate ma uczyć się podstaw magii oraz kilku miejscach w pobliżu. Przez co było mi przykro, bo podobał mi się ten świat bardzo! No ale przejdźmy do sedna.

Ta część była dla mnie o wiele lepsza niż poprzednia. Po pierwsze były dwie narracje, dzięki czemu nie musiałam ciągle czytać o rozmyśleniach Kate, które nie były już tak irytujące, chociaż teorie spiskowe i szukanie...