...a życie toczy się dalej, część 1

Wydawnictwo: Audio Soft
Warmia, Prusy Wschodnie, Wymój,
Pollyanna

Książka "...a życie toczy się dalej" jest relacją autochtona i próbą przypomnienia obecnej społeczności zamieszkałej na Warmii wszystkiego co działo się tu w latach 1930-1980.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Edward_Cyfus

Pollyanna | 2017-08-03
Na półkach: Przeczytane, MBP, 2017
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Historia matki autora - Heleny, Warmianki urodzonej w Wymoju koło Olsztyna - na tle wydarzeń z czasów Wielkiej Historii - okresu rządów hitlerowskich, dramatycznego wkroczenia Sowietów naznaczonego barbarzyństwem i gwałtami.
Helena wraz z siostrą zostały deportowane w głąb Związku Sowieckiego- do Zagłębia Donieckiego. Droga na zesłanie trwała sześć tygodni w nieludzkich warunkach. Później czekała ciężka praca przy głodowych racjach żywnościowych. Jednak dziewczynie udało się wszystko przetrwać i wrócić do domu.

Autor prezentuje wiejskie środowisko warmińskie, mentalność Warmiaków, a także ich zwykłą normalną codzienność. Stara się ocalić od zapomnienia stare tradycje warmińskie oraz język, stąd w książce sporo słownictwa z gwary warmińskiej.
To próba pokazania, co to znaczy być Warmiakiem.

Na półkach