Sezon na szczęście

Cykl: Do szczęścia (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse
giovanna

Czasem wymarzone gwiazdki spadają z nieba. Warto się nimi dzielić, bo darowane szczęście wraca z nawiązką. Opowieść o trzech kobietach, które wygrały losy na loterii życia. Anna, Kaśka i Eliza zarzuciły w „Iskierce” kotwicę – dobiły do portu, który stał się ich nowym domem. Na Kaszubach znalazły swoich mężczyzn i wraz z nimi nadają wyczekanym miłościom pożądany kształt. Wzgórze pełne słońca,...

Opowieść o trzech kobietach, które wygrały losy na loterii życia.

źródło opisu: edipresse.pl

źródło okładki: edipresse.pl

eduko7 | 2018-09-30
Przeczytana: 13 września 2018

„Czasem wymarzone gwiazdki spadają z nieba. Warto się nimi dzielić, bo darowane szczęście wraca z nawiązką…” Bohaterki przyciągają, celebrują dobre zdarzenia i dzielą się swoim szczęściem. Zarażają energią i optymizmem. Czarują, wabią jak miejsce, w którym zamieszkały. Odnajdują swoje miejsce na ziemi i szanują je. Odnajdują miłość w sobie. Doświadczają miłości swoich mężczyzn. Nauczyły się, że trudne sytuacje są po to, aby się z nimi zetknąć, rozwiązać, wziąć lekcję życia a nie załamywać.
Autorka umiejętnie przeplata opowieść o ich życiu z wątkami historycznymi dotyczącymi Kaszub. Pięknie opisuje zwyczajne, lecz nie nudne życie. Takie, w którym każdy dzień ma swój urok i sens.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

Ostatnie spotkanie z sympatycznymi kobietami z pensjonatu "Iskierka".Anna ,Kasia i Eliza zapuszczają korzenie i układają sobie życie w taki sposób , aby jak najwięcej szczęścia z niego wycisnąć.
Eliza podejmuje studia w Gdyni i wystawia na próbę uczucia Igoria, Anna odkrywa kolejne tajemnice związane ze swoim pochodzeniem, a Kasia wychodzi za mąż za Macieja.
Oprócz pięknych opisów kaszubskiej przyrody i uroków Gdyni ,autorka wprowadza dosyć spore zamieszanie zwłaszcza jeśli chodzi o ilość osób przewijających się przez karty powieści.Mi osobiście to zaczęło przeszkadzać i z tego względu nie mogłam się doczekać końca książki.
Trochę przeszkadza przesłodzony obraz bohaterów, którzy wydają się być zbyt idealni. No ale z drugiej strony przecież szukamy ideałów.
Poza tym ciekawa fabuła, ale pomysł juz chyba wyczerpany.

Marysia | 2017-10-05
Przeczytana: 03 października 2017

"Sezon na szczęście" rozpoczyna się spotkaniem kobiet w ogrodzie. Wspominają one minione lato, a wątki o których rozmawiają są tak poplątane, że trudno na pierwszy rzut oka się w nich połapać. Rozwiązanie tych supłów znaleźć można zapewne w tomie I i II, bo recenzowana przeze mnie książka to zakończenie trylogii "Do szczęścia", poprzednie książki noszą tytuły "Kilka godzin do szczęścia" i "Wzgórze pełne słońca"
Motyw wyjazdu z miasta na wieś i odszukanie tam szczęścia jest dość popularny. Tutaj trzy główne bohaterki babcia Anna, mama Kasia i córka Eliza wyjechały z Poznania i pokochały Kaszuby. Bardzo dokładnie i w sposób plastyczny opisana została kaszubska przyroda. We wspomnieniach i rozmowach bohaterów często pojawia się nawiązanie do historii tego regionu.

"Dobrze, że można cofnąć się w dawne lata. Wtedy ma się pewność, że obowiązkiem człowieka jest zostawienie po sobie śladów, dobrych śladów."

Eliza rozpoczyna studia, mieszka na stancji i wszystko chce robić sama, nie...

Gojka | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Kontynuacja powieści "Kilka godzin do szczęścia oraz "Wzgórze pełne słońca". (...)"Czasem wymarzone gwiazdki spadają z nieba. Warto się nimi dzielić, bo darowane szczęście wraca z nawiązką. Opowieść o trzech kobietach, które wygrały losy na loterii życia. Anna, Kaśka i Eliza zarzuciły w „Iskierce” kotwicę – dobiły do portu, który stał się ich nowym domem. Na Kaszubach znalazły swoich mężczyzn i wraz z nimi nadają wyczekanym miłościom pożądany kształt. Wzgórze pełne słońca, na którym zamieszkały, nieustannie dodaje im sił. Zdarzające się niepowodzenia już ich nie załamują, lecz mobilizują do walki. Ich dobro oraz optymizm są zaraźliwe, więc dokoła gromadzą liczne towarzystwo. „Iskierka” tętni życiem jak nigdy dotąd!"
Bardzo ciekawa opowieść nie tylko dotycząca bohaterek, ale historia przeżyć Kaszubów w czasie wojen światowych. Autorka w swojej powieści zawiera wątki historyczne , ale również opisała walory krajoznawcze Kaszub, które można traktować,jak przewodnik po Kaszubach....

jolka1958-58 | 2017-11-17

Opowieść o trzech kobietach, które wygrały losy na loterii życia.

Martensia | 2018-03-12

Coraz częściej sławę i uznanie zyskują powieści kryminalne, w którym lecą głowy, leje się krew, jest strasznie i mrocznie. A tu proszę ,,Sezon na Szczęście". Wpadł mi w ręce przypadkiem a zachwycił niezmiernie. Czym? Prostotą, radością, życiem po prostu. Takim codziennym, które dotyczy każdego z nas. Nie ma tu podstepow, zbrodni tylko radość, miłość, codzienne tęsknoty i problemy. Jest bliska czytelnikowi. A więc i bliska sercu. Serdecznie polecam

cellka | 2018-01-19
Przeczytana: 07 lutego 2018