Historia nieznana na Archipelagu

Wydawnictwo: Ridero
Historia nieznana na Archipelagu
belfegor

Historia mało znaczącego kapłana-ateisty zostającego wybrańcem i odbywającego podróż, w trakcie której odkrywa swoje przeznaczenie.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/historia_nieznana_na_ar...(?)

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/historia_nieznana_na_ar...»

Tobsjas | 2017-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2017

Osobiście uważam, że powieść jest wspaniała, ale na pewno niektórym może nie przypaść do gustu.

Z jednej strony widać, że to debiut tego autora i rzuca się w oczy masa niedociągnięć, jak choćby braki opisów wydawałoby się koniecznych dla właściwego klimatu (o ile sam brak opisów można uznać za celowy, w koncu to krótka książka, to jednak znajdziemy opisy rzeczy w ogóle nie wpływających na klimat czy fabułę - jak np. zachowań sklepikarza w mieście seminaryjnym) czy ewidentne przerysowanie niektórych postaci (głowa kultu obecnego na Archipelagu jest tu chyba przykładem najlepszym, ale też Isel w niektórych momentach wydaje się zbyt swawolny jak na osobę, która mocno pragnie wyruszyć w podróż z wybrańcem i chyba powinna kierować się czymś więcej niż dobrą zabawą).

Z drugiej strony historia wbija w fotel, plot-twisty zaskakują czytelnika w najmniej spodziewanym momencie i nie są na pewno wyssane z palca, jak to bywa w wielu przypadkach. Historia przedstawionego w książce świata...

barbaraks | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Przede wszystkim krótka i narzucająca spore tempo. Autor raczej nie przywiązuje większej wagi do opisów, za to bardzo sprawnie przedstawia historię świata, w którym przyszło niespodziewanie znaleźć się głównemu bohaterowi. Mi czytało się dość przyjemnie, ale polecam raczej jedynie fanom klasycznego fantasy gotowym na wstawki trochę seksistowskiego humoru.

belfegor | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Krótka, pozbawiona rozbudowanych opisów i narzucająca bardzo szybkie tempo. Niemniej jednak wątek główny bardzo przyjemny, w sam raz na jeden wieczór.

Neo1987 | 2017-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Krótka, ale pełna szybkich i zaskakujących zwrotów akcji. Moim zdaniem idealna na początek przygody z gatunkiem fantasy.

Buka | 2018-04-22