#instaserial o ślubie

Wydawnictwo: Roger Publishing
Paula

Czym jest #instaserial o ślubie? Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule – najbliższe co znajdziecie tam do instagramu to gadu gadu. Bo może gdyby nie pewna rozmowa na gadu gadu w 2007 roku – niepoznałabym mojego męża w 2009 roku. Będzie też wiele moich przemyśleń z życia. Będzie troche o przeszłości, o tym jak...

Czym jest #instaserial o ślubie?

Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule – najbliższe co znajdziecie tam do instagramu to gadu gadu. Bo może gdyby nie pewna rozmowa na gadu gadu w 2007 roku – niepoznałabym mojego męża w 2009 roku. Będzie też wiele moich przemyśleń z życia. Będzie troche o przeszłości, o tym jak trafiłam na drogę do zostania lekarzem – no i rzeczywiście będzie o wszelkich przygotowaniach ślubnych i naszych perypetiach. Będzie o tym jak bardzo nasze drogi z Kubą się rozjeżdzały i jakim cudem jednak udało się je przenieść na jeden tor… Nie brzmi zachęcająco? Po cichu liczę, że tak.

źródło opisu: www.mamaginekolog.pl

źródło okładki: www.mamaginekolog.pl

Powiem Wam, że lekko się zawiodłam. O ślubie jest tylko jeden sezon. I to niektóre znane fakty, o których mówiła Nicole na snapchatcie lub instagramie. W pierwszym sezonie opowiada o swoim życiu sprzed poznania Kuby. W kolejnym o zaręczynach i przygotowaniach do ślubu. Tak jak wcześniej wspomniałam, te fakty były przedstawione na portalach social media. Reszta bardziej skupia się na jej życiu zawodowym oraz na zaręczynach. Trochę się chwali jaka ona nie jest super i oh i ah.
Na plus jest to, że czytając ISOŚ nie trzeba ISOM. Jest to taka otoczka do poprzedniej części. Tak jakby dopełnienie. Znowu są przemycone anegdotki. A również przepisy. Brakuje tylko tego by podawała jakieś przepisy na home made maseczki lub inne kosmetyki.
Format książki i wygląd jest powiązany w 100% z ISOM. Tylko tutaj występuje różowy kolor przewodni. Nadal występuje w mini rozdziałach oraz na końcowych pytaniach i zapowiedziach co wydarzy się dalej.
Książkę jak poprzednią wersję można zamówić tylko na...

Magdalena | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

O przeczytanej historii za chwilę – chciałam zacząć od kilku słów o redakcji i korekcie. Podobno robiły ją 3 osoby. Na ich miejscu szczerze wstydziłabym się do tego przyznać. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam tak wiele błędów w jednym miejscu – chyba 8 lat temu, kiedy sprawdzałam wypracowanie czwartoklasisty. Czwartoklasiście można jednak wybaczyć, że słowo „jasnoróżowy” czy „półtoralitrowy” pisze oddzielnie, że nie zna partykuły "zresztą", czy że nie odróżnia "tak że" od "także". Kiedy jednak takie błędy robi redaktor/korektor, to chyba na dobranoc powinien poczytać słownik, z pewnością zaś nigdy nie powinien zawodowo zajmować się poprawianiem tekstów. Czytelnik ma ochotę wydłubać sobie oczy. Niestety nie są to pojedyncze błędy, bo to można byłoby przełknąć, choć z przeogromnym trudem. W pewnym momencie błędy zaczynają się pojawiać hurtowo, po kilka na stronie, tak jakby przed wydaniem nikt tego nie czytał. Nie mówiąc o interpunkcji, która leży jak klepka. Jako czytelnik...

bijelodugme | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2017

Książka nie odbiegająca poziomem od poprzedniczki. Strumień myśli przelany na papier, maniera zapatrzonej w siebie nastolatki oraz zwalająca z nóg ilość błędów interpunkcyjnych i stylistycznych.

Ari_saan | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Powiedzmy tak - sięgnęłam ze świadomością, co to za książka, ponieważ dzień wcześniej skończyłam czytać poprzednią część (?). Wiedziałam czego się spodziewać oraz że nie będzie to zbyt ambitna lektura. Przeczytałam nie ze względu na to by wystawić notkę w dół (choć moim zdaniem, zdecydowanie przydałaby się dużo niższa ocena niż ta, którą póki co uzyskała), ale głównie dlatego, że nie lubię nie dokończyć serii. Jeśli wyjdzie następna część, prawdopodobnie również przeczytam z tego powodu.
Tak jak poprzednio, nie będę raczej oceniać Pani Nicole oraz jej postępowania - chociaż muszę przyznać, że sama osobiście nie przyznałabym się do takich kluczowych braków w zasobie wiedzy z języka polskiego. Mogę też dodać, że Nobla to ta książka zdecydowanie nie dostanie. A autorka po raz kolejny nie wzbudziła we mnie za grosz sympatii.
Klimat taki sam jak w "#instaserialu o miłości", więc plusem jest chociaż to, że mamy tę spójność.
Co do ilości błędów w książce (stylistycznych, gramatycznych...

Marta-marteoo | 2017-08-22
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

No książkę pochłonęłam chwila moment musiałam sobie dozować żeby za szybko nie przeczytać, bo było mi po prostu szkoda szybko ją skończyć 😉 Bardzo mi się podobała podobnie jak ISOM, wzruszyłam się na początku, potem niekontrolowany śmiech, przy końcówce nerwy co się jeszcze wydarzy. Na szczęście wszystko dobrze się kończy 😃 z niecierpliwością czekam na kolejny Instaserial 👍 POLECAM BARDZO. Nicole kawał dobrej roboty 😊

Afrolady | 2017-10-19

Równie przyjemna i zaskakująca jak pierwsza część. Humor połączony z prawdziwymi zdarzeniami.

ailatan | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017