#instaserial o ślubie

Wydawnictwo: Roger Publishing
Paula

Czym jest #instaserial o ślubie? Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule – najbliższe co znajdziecie tam do instagramu to gadu gadu. Bo może gdyby nie pewna rozmowa na gadu gadu w 2007 roku – niepoznałabym mojego męża w 2009 roku. Będzie też wiele moich przemyśleń z życia. Będzie troche o przeszłości, o tym jak...

Czym jest #instaserial o ślubie?

Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule – najbliższe co znajdziecie tam do instagramu to gadu gadu. Bo może gdyby nie pewna rozmowa na gadu gadu w 2007 roku – niepoznałabym mojego męża w 2009 roku. Będzie też wiele moich przemyśleń z życia. Będzie troche o przeszłości, o tym jak trafiłam na drogę do zostania lekarzem – no i rzeczywiście będzie o wszelkich przygotowaniach ślubnych i naszych perypetiach. Będzie o tym jak bardzo nasze drogi z Kubą się rozjeżdzały i jakim cudem jednak udało się je przenieść na jeden tor… Nie brzmi zachęcająco? Po cichu liczę, że tak.

źródło opisu: www.mamaginekolog.pl

źródło okładki: www.mamaginekolog.pl

Dominika | 2018-07-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lipca 2018

Druga część opisuje szczegóły z życia Nicole.Jedno nas łączy trudne relacje z teściową.Jak dla mnie drugi tom nie jest wcale gorszy od pierwszego ,a wiele takich opinii czytałam.Polecam mysle że Nicole napisze równiez dalsze losy ze swojego zycia które jest gotowym scenariuszem na dobra komedie romantyczną.

Apila | 2018-03-15
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2018

Ta część zdecydowanie bardziej chaotyczna od swojej poprzedniczki. W rozdziałach dużo wtrąceń, które choć są fajnymi wątkami to mogłyby być napisane dużo lepiej. Szkoda, że tak mało o ślubie i przygotowaniach. Otrzymujemy dużo życia i pracy Nicole, ale w końcu jest to książka o niej, o nim i o nich, więc też ciężko mieć o to pretensje. Nie są to wyżyny literatury, nadal uważam że to jest lekka lektura na odstresowanie się i wyluzowanie.

Magdalena | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

O przeczytanej historii za chwilę – chciałam zacząć od kilku słów o redakcji i korekcie. Podobno robiły ją 3 osoby. Na ich miejscu szczerze wstydziłabym się do tego przyznać. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam tak wiele błędów w jednym miejscu – chyba 8 lat temu, kiedy sprawdzałam wypracowanie czwartoklasisty. Czwartoklasiście można jednak wybaczyć, że słowo „jasnoróżowy” czy „półtoralitrowy” pisze oddzielnie, że nie zna partykuły "zresztą", czy że nie odróżnia "tak że" od "także". Kiedy jednak takie błędy robi redaktor/korektor, to chyba na dobranoc powinien poczytać słownik, z pewnością zaś nigdy nie powinien zawodowo zajmować się poprawianiem tekstów. Czytelnik ma ochotę wydłubać sobie oczy. Niestety nie są to pojedyncze błędy, bo to można byłoby przełknąć, choć z przeogromnym trudem. W pewnym momencie błędy zaczynają się pojawiać hurtowo, po kilka na stronie, tak jakby przed wydaniem nikt tego nie czytał. Nie mówiąc o interpunkcji, która leży jak klepka. Jako czytelnik...

Ari_saan | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Powiedzmy tak - sięgnęłam ze świadomością, co to za książka, ponieważ dzień wcześniej skończyłam czytać poprzednią część (?). Wiedziałam czego się spodziewać oraz że nie będzie to zbyt ambitna lektura. Przeczytałam nie ze względu na to by wystawić notkę w dół (choć moim zdaniem, zdecydowanie przydałaby się dużo niższa ocena niż ta, którą póki co uzyskała), ale głównie dlatego, że nie lubię nie dokończyć serii. Jeśli wyjdzie następna część, prawdopodobnie również przeczytam z tego powodu.
Tak jak poprzednio, nie będę raczej oceniać Pani Nicole oraz jej postępowania - chociaż muszę przyznać, że sama osobiście nie przyznałabym się do takich kluczowych braków w zasobie wiedzy z języka polskiego. Mogę też dodać, że Nobla to ta książka zdecydowanie nie dostanie. A autorka po raz kolejny nie wzbudziła we mnie za grosz sympatii.
Klimat taki sam jak w "#instaserialu o miłości", więc plusem jest chociaż to, że mamy tę spójność.
Co do ilości błędów w książce (stylistycznych, gramatycznych...

Anna Radomska-Gacki | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Kolejny problem z książkami Nicole. Nicole wydaje się fajną dziewczyną, bystrą lekarką oddaną pacjentom, choć czasem się zastanawiam jak niby ma na wszystko czas skoro "pisze książki", prowadzi bloga i instagram, "produkuje" torby, przypinki, gadżety, segregatory medyczne i oczywiście jestem przekonana, że chce jak najwięcej czasu spędzać z rodziną. Ale dziś nie o Nicole a o książce. Chyba trochę bardziej mi się podobała niż poprzedniczka ale bynajmniej nie za sprawą ślubu, a własnie wtrąceń o pracy, o trudnościach w jej znalezieniu, o badaniach naukowych. Sam ślub jak ślub - miała wizję dążyła by wizja się urzeczywistniła - z jakim efektem nie powiem bo byłby to spojler ostatniej strony. Ogólnie to zastanawiam się, czy obcych ludzi może interesować czyjś ślub??? Książki kupiłam gdy była akcja WOŚP - inaczej pewnie bym tego nie zrobiła. Czy było warto? Tak bo pieniądze poszły na WOŚP i jestem bardzo szczęśliwa, że znajdują się jeszcze ludzie tacy jak Nicole, którzy potrafią cześć...

Ola hopeandfaaith | 2017-09-21

Powiem Wam, że lekko się zawiodłam. O ślubie jest tylko jeden sezon. I to niektóre znane fakty, o których mówiła Nicole na snapchatcie lub instagramie. W pierwszym sezonie opowiada o swoim życiu sprzed poznania Kuby. W kolejnym o zaręczynach i przygotowaniach do ślubu. Tak jak wcześniej wspomniałam, te fakty były przedstawione na portalach social media. Reszta bardziej skupia się na jej życiu zawodowym oraz na zaręczynach. Trochę się chwali jaka ona nie jest super i oh i ah.
Na plus jest to, że czytając ISOŚ nie trzeba ISOM. Jest to taka otoczka do poprzedniej części. Tak jakby dopełnienie. Znowu są przemycone anegdotki. A również przepisy. Brakuje tylko tego by podawała jakieś przepisy na home made maseczki lub inne kosmetyki.
Format książki i wygląd jest powiązany w 100% z ISOM. Tylko tutaj występuje różowy kolor przewodni. Nadal występuje w mini rozdziałach oraz na końcowych pytaniach i zapowiedziach co wydarzy się dalej.
Książkę jak poprzednią wersję można zamówić tylko na...

xmadelaine | 2018-08-05
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2018

Świetna książka, czyta się lekko i przyjemnie, chociaż pierwszą część uważam za zdecydowanie lepszą. Jedyny minus, jaki znalazłam, to drobne błędy ortograficzne czy literówki, ale to już raczej niedopatrzenie korekty. Nie wpływa znacząco na odbiór książki.

bijelodugme | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2017

Książka nie odbiegająca poziomem od poprzedniczki. Strumień myśli przelany na papier, maniera zapatrzonej w siebie nastolatki oraz zwalająca z nóg ilość błędów interpunkcyjnych i stylistycznych.

Deppowa | 2018-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć kilka rzeczy. Mianowicie przed sięgnięciem po "#instaserial o ślubie":
a) nie czytałam poprzedniej części
b) jedynie mgliście kojarzyłam nick Mamaginekolog (PR działa chyba całkiem nieźle) i nie, nie śledziłam poczynań Nicole na blogu, ani na żadnym jej profilu w mediach społecznościowych
c) tą autobiograficzną "książkę" chwyciłam z ciekawości w bibliotece, by przekonać się o co tyle szumu na Instagramie

Od czego by tu zacząć? Ciężko ocenić owo dzieło, gdyż nie jest to fikcja, niemniej spróbuję. Rozumiem, że autorka nie jest urodzoną humanistką, a umysłem ścisłym, ale skąd na Boga pomysł wydania wspomnień w tak infantylnej, momentami pretensjonalnej oraz chaotycznej formie? W książce roi się również od rozmaitych błędów językowych, stylistycznych czy interpunkcyjnych. Skoro Nicole jak sama twierdzi w życiu miałam jedną czy też dwie lekcje języka polskiego, a w domu mówiło się po polsku, to chyba jednak mimo wszystko wypadałoby znać jakieś...

Kinga | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Nie jest to może żadna ambitna książka, ale czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Mimo że nie przepadam za tego typu książkami tą czytałam z przyjemnością. Nicole po prostu pisze o swoim życiu, nie próbuje niczego koloryzować, po prostu pisze jak było. A kto sam organizował ślub z pewnością z sentymentem i zrozumieniem przejdzie przez rozdział o ostatnich dniach przed uroczystością :) Polecam jako lekką lekturę na odstresowanie ;)