Gwiazdy, które spłonęły

Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
What Burns Away

Claire Spruce daje z siebie wszystko. Jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Jednak życie to nie bajka. Niekończąca się zima oraz mąż pracoholik doprowadzają ją do obłędu. Nawet urocza buźka małego synka nie potrafi przezwyciężyć mrocznych myśli, które nawiedzają ją coraz częściej. Marzy o tym, aby zniknąć i poczuć płomień młodzieńczych lat. Jakby na życzenie,...

Jakby na życzenie, Claire dostaje niespodziewaną wiadomość na Facebooku. Dean, stara miłość z liceum, z coraz większą śmiałością wkracza do jej życia. W końcu proponuje spontaniczną ucieczkę. Niestety Claire jeszcze nie wie, że powrót mężczyzny nie jest przypadkiem i będzie musiała stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/gwiazdy-ktore-splonely/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/gwiazdy-ktore-splonely/

Aneta Wiola | 2018-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2018

„Jesteśmy jak komety. Zostawiamy za sobą pył naszego życia, który wciąż do nas powraca”.

Claire jest dobrą matką i żoną. Porzuciła myśl o karierze i postanowiła zająć się wychowaniem upragnionego dziecka.
Z każdym dniem, kobieta coraz bardziej czuje się samotna. Pracoholizm męża oraz brak pewności siebie bohaterki sprawiają, że życie jakie wiedzie nie przypomina pięknej bajki.
Jednak pewnego dnia wszystko się zmieni. To wszystko za sprawą jednej wiadomości od dawnej miłości Claire.

Co to miało być?
Powieść, która zaciekawia, ale jednocześnie irytuje. Podobał mi się pomysł autorki, żeby teraźniejszość łączyć ze wspomnieniami bohaterki. Historia opowiedziana wyłącznie z punktu widzenia Claire. Poznajemy jej uczucia, myśli, pragnienia. Zarówno jej nienawidzimy, jak i czasami jej się nie dziwimy. Szkoda jednak, że pisarka nie wplotła trochę myśli innych bohaterów, ale cóż…
Książka opowiada o sile miłości, przebaczeniu i zapomnieniu.
Czy zanim ktoś nam odpuści winy, my potrafimy to...

Tatiasza Aleksiej | 2018-01-05

Rutyna, wiecznie zapracowany mąż, rezygnacja z pracy zawodowej, dziecko, przeprowadzka, do tego cienie przeszłości... To wszystko powoduje, że szczęśliwa do tej pory żona i matka, zaczyna czuć się bardzo samotnie. Do tej szarości dnia codziennego wkracza niespodziewanie dawna miłość.
Co zrobi, jak daleko posunie się główna bohaterka?

BagatElka | 2018-04-27
Na półkach: 2018, ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Rzadko się zdarza abym miała chęć ukatrupić bohatera książki po przeczytaniu zaledwie kilku kartek.
Claire Spruce to wybitnie irytująca a przy tym mdła baba.I świadomie nie używam słowa kobieta bo to pusta,nudna baba z nudnymi przemyśleniami z temperamentem śniętej ryby.Jej wspomnienia również nie miały ani krztyny życia.
I więcej nic nie napiszę bo mi się zwyczajnie nie chce.

Magda | 2017-10-21
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe, 2017

Czy po kilku latach związku  miłość może się nagle wypalić? Clarie Spruce budzi się pewnego  poranka z myślą, że jej  życie nie jest idealne. Dla ukochanego męża porzuciła pracę poświęcając się wychowaniu dziecka. Jej życie obraca się o 180 stopni w momencie otrzymania tajemniczej  wiadomości na Facebooku. Były chłopak Clarie postanawia nawiązać z nią kontakt. Dean  był największą miłością kobiety. Clarie jest zaskoczona i  podekscytowana. Na nowo  zakochuje się w Deanie. Ta znajomość będzie miała dla niej  poważne konsekwencje.

Gwiazdy, które spłonęły to książka o  niespełnionych  ambicjach. Główna bohaterka popada w lekką depresje po  urodzeniu syna. Czuje się zagubiona i samotna. Dużo poświęciła żeby uszczęśliwić swojego  męża. Nie może patrzeć na Milesa, który spełnia się zawodowo jako chirurg i  naukowiec. Cała sytuacja panująca w domu Clarie była dla mnie dziwna. Kobieta postanowiła nie rozmawiać z mężem o swoich uczuciach. Sądzę, że Miles zrozumiałby żonę i poszukaliby...

1991monika | 2017-10-18

Claire do niedawna była bardzo szczęśliwą żoną oraz matką. Jednak po przeprowadzce wszystko się zmienia. Zaczyna jej brakować pracy, a wiecznie zapracowany mąż kompletnie nie ma dla niej czasu i nie zwraca uwagi na jej potrzeby. Wieczny śnieg na zewnątrz oraz brak zainteresowania Milesa jej osobą, sprawiają, że kobieta zaczyna czuć się osamotniona. Pewnego dnia dostaje na portalu społecznościowym wiadomość od swojej dawnej miłości. Claire nawiązuje z Deanem internetowy romans, który wydaje jej się być niewinny i nieszkodliwy. Dzięki niemu kobieta wyrywa się ze swojego rutynowego i przygnębiającego życia i rozpoczyna niebezpieczną grę – pewnego dnia Dean staje u progu jej drzwi. Co wybierze Claire – zawalczy o swoje małżeństwo, czy żar dawnej miłości spowoduje, że wszystko rzuci?

„Gwiazdy, które spłonęły” jest dobrą książką pod względem psychologicznym. Wydarzenia teraźniejsze są przeplatane zdarzeniami z przeszłości. Pozwala to czytelnikowi lepiej zrozumieć postępowanie głównej...

Maja | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Claire Spruce stara się być idealną żoną i matką. Wychowuje małego synka, Jonaha, podczas gdy jej mąż, Miles, spędza całe dnie w pracy. Kobieta czuje, że zaczyna być coraz bardziej samotna w tym związku. Próbuje na nowo rozpalić ogień w swoim małżeństwie, ale nie wychodzi jej to zbyt dobrze. Miles potrafi myśleć tylko o pracy. Ta jest dla niego ważniejsza od żony i dziecka. Pewnego dnia do Claire odzywa się jej dawna miłość. Dean, z którym spotykała się jako młoda dziewczyna, wysyła do niej wiadomość na Facebooku. Na ile w ich przypadku sprawdzi się powiedzenie, że stara miłość nie rdzewieje?

Główna bohaterka, Claire, poświęciła swoją karierę naukową, by mąż mógł spełniać swoje marzenia. Wychowuje synka i choć jest to wspaniałe dziecko, kobieta zaczyna popadać w coraz większy marazm. Czuje, że jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Miles jest bowiem pracoholikiem, który na pierwszym miejscu stawia swoją karierę. Wydaje się, że nie widzi tego, co dzieje się z jego żoną.

Nieczęsto...

angelika | 2017-10-12

Zakochanie to widzieć swojego ukochanego przez różowe okulary.Nie dostrzegamy wad,praktycznie cały czas mało nam tego naszego mężczyzny.Kiedy wychodzimy za mąż,małżeństwo dość dużo w naszym życiu zmienia.Zaczynają się codzienne troski i obowiązki,a bliskość schodzi na drugi plan.
Nie czując ciepła swojego partnerka,każdy napotkany mężczyzna pokazujący swoje zainteresowanie sprawia,że kobieta traci grunt pod nogami i ma większą tendencję do wchodzenia w trudne relacje.
Claire na pozór prowadzi szczęśliwe życie z swoim mężem.Kobieta pomimo traumy w dzieciństwie zastanawia się nad odejściem od męża.Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni,gdy dostaje nieoczekiwanie wiadomość na Facebooku.
Internetowa wiadomość jest od niejakiego Deana pierwsza sentymentalna miłość Claire.Kobieta wchodzi w internetową grę, daję ponieść się fantazji,a co za tym idzie mąż odchodzi na drugi plan.Czy ta relacji przyniesie Claire szczęście?Tego nie zdradzę,musicie sięgnąć po książkę.
Autorka...

książkowelove | 2018-01-18
Na półkach: Ebook, Przeczytane

"Gwiazdy, które spłonęły" to historia Claire. Kobiety, która nigdy nie pogodziła się ze swoją przeszłością. Demony z dzieciństwa prześladują ją każdego dnia. Była ambitną osobą, chciała pracować w NASA, jednak założyła rodzinę i poświęciła się bez reszty. Jej życie po przeprowadzce przypomina marazm.. rutyna i powtarzalność zawładnęły codziennością. Kiedyś na pierwszym planie był żywioł - ogień! To właśnie on w tej powieści odkrywa znaczącą rolę. Tam, gdzie pojawiały się płomienie tam była Claire. Kobiecie udało się na moment wrócić do przeszłości. Nawiązała kontakt z dawnym chłopakiem, który miał przynieść oczyszczenie. Wprowadzić iskry do nudnego małżeństwa, znów spojrzeć na świat z perspektywy nastolatki. To spotkanie przyniosło ból, rozczarowanie, ale dzięki niemu odnowiła relacje z matką i siostrą. Jednak teraz musi zawalczyć o swoje małżeństwo, chociaż wcale nie ponosi całkowitej winy za jego powolny rozpad. Czy w tym związku jeszcze zaiskrzy?
Autorka każdemu z nas pozwoliła...

Aivalar | 2017-10-25
Przeczytana: 21 października 2017

Inne kobiety mogłyby zazdrościć Claire dużego domu, męża, który jest cenionym lekarzem oraz uroczego synka. Tymczasem ona sama czuje, że jej życie to coraz bardziej przytłaczające pasmo monotonii i nudy. Claire ucieka myślami do minionych lat, aż przeszłość niemal dosłownie puka do jej drzwi. Wiadomość na Facebooku od dawnej miłości zamienia się w pozornie niewinny flirt, zaś flirt przeradza się w coś zdecydowanie głębszego... i niebezpiecznego.

Na pierwszy rzut oka książka Melissy Falcon Field to bardzo sztampowa, stereotypowo wręcz kobieca powieść. Główna bohaterka, Claire, ma 40 lat i porzuciła karierę zawodową, by poświęcić się rodzinie. Z biegiem czasu odkrywa, że wcale nie jest z tego powodu szczęśliwa. Czuje się zaniedbywana przez wiecznie pracującego męża i nawet ogromna miłość do Jonaha, ich jedynego dziecka, nie wyzwala jej z okowów rozczarowania. Do szarości dnia codziennego wkrada się Dean – pierwsza miłość Claire. Czołowa postać, będąca tutaj zarazem narratorem, z...

CzasemTakJest | 2017-10-24

Powieść o życiu, takim prawdziwym, pełnym goryczy, znudzenia, ale i radości. Powieść, która pokazuje nam, że czasem warto spróbować raz jeszcze, bo warto, bo trzeba, bo nie wolno sie poddawać. To właśnie "Gwiazdy, które spłonęły". Zapraszam na recenzję.

Clarie jest czterdziestoletnią kobietą. Wydawać by sie mogło, że ma w zyciu wszystko, co jest potrzebne do szczęścia - kochającego męża, upragnione dziecko, dom... Jednak czuje się wypalona i znudzona. Dla męża i dziecka właśnie zrezygnowała z pracy, którą kochała, a mąż pracuje za nich dwoje, co wiąże się z jego częstą nieobecnością. Gdzie podziała się spontaniczność i namiętność? Czyżby pod rosnącym brzuszkiem współmałżonka? Kiedy na facebooku odzywa się piersza miłość kobiety, jej życie zaczyna na nowo być piękne, jednak wszystko wskazuje na to, że odnowienie tej znajomości będzie życiowym błędem bohaterki. Czy da radę w porę zorientować się, co tak naprawdę jest dla niej ważne?

"Gwiazdy, które spłonęły" to...