Tatrzańskie skarby

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Tatry, górnictwo
albumy
Adrian Tync

Ten pięknie wydany album ma uchylić rąbka tajemnicy i wyjaśnić niektóre szczegóły dotyczące skarbów w Tatrach, bo stare górnictwo tatrzańskie tych skarbów poszukiwało. Gdzie w Tatrach jest mangan i żelazo? W których dolinach kryje się miedź, gdzie znaleźć można ślady srebra i złota? Czy próbowano w Tatrach wydobywać uran? Jak wyglądają cenne kruszce? Jak je wydobywano i przerabiano? Skąd pozyskiwano skały do budowy domów i kuźni w Kuźnicach?
Książka pod redakcją prof. Macieja Pawlikowskiego i Marty Wróbel jest efektem pracy wielu osób, głównie studentów Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Studenckiego Koła Naukowego Geologów (SKNG AGH).

źródło opisu: Wydawnictwo M

źródło okładki: https://wydawnictwom.pl