Kościół to nie tylko budynek sakralny. Homilia Ojca Świętego Jana Pawła II na Krzeptówkach dnia dnia 7 czerwca 1997 r.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
religia
MrGwyn

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach jest miejscem nieustannej modlitwy za Kościół i Ojca Świętego Jana Pawła II. Uratowane życie Ojca Świętego w dniu 13 maja 1981 roku przez orędownictwo Pani Fatimskiej to największy dar Nieba dany Kościołowi i całej ludzkości kończącego się stulecia. Żaden pomnik nie jest w stanie wyrazić ceny uratowanego życia Najwyższego Pasterza Kościoła. Ono jest największą wartością dla świata. Ta maryjna świątynia zbudowana solidarnością serc jako wotum wdzięczności za uratowane życie Piotra naszych czasów, jest jak promień światła, które Pan Bóg zachował w sercach ludzi miłujących Kościół i Matkę Bożą.

Kustosz Sanktuarium,
ks. Mirosław Drozdek SAC