Kontrola Wewnętrzna w Jednostkach Gospodarczych

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818833
biznes, finanse
LWW

Kontrola wewnętrzna, jako jedna z funkcji zarządzania, umożliwia osiąganie celów organizacji, przystosowanie się jej do zmiennych warunków otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego, unikanie powtarzania błędów i minimalizowanie kosztów realizacji strategii. Skuteczna kontrola wewnętrzna jest zależna od racjonalnego przygotowania i przeprowadzenia kontroli oraz postępowania pokontrolnego, a także od prawidłowej organizacji służb kontrolnych. Uporządkowanie tych wielu zagadnień z zakresu kontroli wewnętrznej było głównym celem autorów niniejszej książki.

Omówili oni przede wszystkim:
klasyfikację i zadania kontroli wewnętrznej,
organizację systemu kontroli wewnętrznej,
zakres praw i obowiązków kontrolera,
metodykę czynności kontrolnych,
planowanie kontroli na podstawie oceny ryzyka.

Autorzy zaprezentowali również programy zadań kontrolnych dla wybranych obszarów działalności przedsiębiorstwa.

Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych uczelni różnego typu, słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich, osób przygotowujących się do egzaminu z zakresu kontroli wewnętrznej, pracowników działów finansowo-księgowych, osób pełniących funkcję kontrolera wewnętrznego.

źródło opisu: http://www.pwe.com.pl/finanse/kontrola_wewnetrzna_w,p1696305006

źródło okładki: http://www.pwe.com.pl/finanse/kontrola_wewnetrzna_w,p1696305006