Sunstone 5

komiksy
Dejikos

„Kocha…
Nie kocha…”
Romantyczna historia z BDSM w tle zbliża się ku końcowi; Ally i Lisa – oto dwie kobiety zbyt uparte, żeby przyznać się do głębi swoich uczuć. Chociaż ich drogi się rozchodzą, Lisa wraca do pisania, które na początku zbliżyło je do siebie. Analizując własne przeżycia i radząc się przyjaciół, kobieta tworzy serię opowiadań, które stają się ostatnią deską ratunku dla ich związku.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

PolishPopkulturę | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Wreszcie nadrobiłem Sunstone i w sumie w ramach podsumowania mógłbym po prostu przekleić tutaj to, co kilka lat temu napisałem o tomie pierwszym. I chyba tak właśnie zrobię, bo po co strzępić klawiaturę, skoro można załatwić wszystko prostym ctrl+c, ctrl+v (czytaj: jestem leniem :P).

"W życiu bym nie pomyślał, że użyję słowa "uroczy" do opisania komiksu o tematyce BDSM. A jednak - ten komiks jest właśnie taki. Uroczy. Urocze jest samo założenie, urocze są główne bohaterki, urocze są ich przemyślenia, rozmowy, czy wreszcie - urocze jest kiełkujące między nimi uczucie. No bo właśnie o tym jest ten komiks - o miłości, jaka rodzi się między dwiema nieco zakręconymi, nieco zagubionymi kobietami."

A poniżej - przemyślenia po finale, okraszone mało subtelnymi spojlerkami.

Dokładnie takie same - to jest urocze - były kolejne cztery tomy. Na ich przestrzeni bohaterki poznawały się i przechodziły powolną przemianę, aby wreszcie zaakceptować to, co między nimi jest, i przyznać, że są dla...

Kosz_z_Książkami | 2018-06-20

Przyznam szczerze, że długo to trwało zanim zdecydowałam się sięgnąć po ,,Sunstone”. Wynikało to głównie z faktu, że próby lektury pozycji związanych z erotyką, a już tym bardziej reklamujące się hasłem BDSM, w większości przypadków okazywały się dość tandetnymi czytadłami. Cieszę się jednak, że mimo obaw zdecydowałam się sięgnąć po komiks Sjepana Sejica. Dawno żaden tytuł tak pozytywnie mnie nie zaskoczył. Z resztą przekonajcie się sami… Przedstawiam serię ,,Sunstone”!

Lisy i Ally – dwie kobiety o dość nietypowych upodobaniach. Lisa czuje się wolna, gdy jej ciało krępują więzy. Ally z kolei pragnęła panować, w szczególności w łóżku. ,,Sunstone” jest historią tych dwóch kobiet, a całość rozpoczyna się w momencie, gdy przestają im wystarczać rozmowy za pośrednictwem Internetu i decydują się na spotkanie i umawiają na sesję BDSM.

,,Sunstone” to tytuł subtelny i narysowany ze smakiem. Nie spodziewajcie się w nim wymyślnych, czy wręcz chciałoby się powiedzieć wulgarnych scen seksu,...

krasnylud | 2019-03-12
Przeczytana: 24 lutego 2019

Tytułem wstępu 1: Czytałam to po angielsku na deviantarcie autora, co nie zmienia za bardzo fabuły, ale myślę, że warto to odnotować.
Tytułem wstępu 2: Nie umiem tego dzieła ocenić obiektywnie. W ogóle, zapomnijcie.

W ogóle myślę, że przekleję tę recenzję pięciokrotnie, ponieważ bingereadowałam to i nie mam trochę podziału na tomy w mojej głowie.

Jestem tym komiksem zachwycona. Absolutnie. Podobały mi się rysunki, hiperrealizm i skupienie się na szczegółach w niektórych obrazkach było cudowne.
Podobał mi się humor (pierwsze zdanie właściwej historii "no, come back..." miodzio, od razu ustawia nas w odpowiednim mindsecie), bohaterki (heh) i bohaterowie (no, głównie Alan), za to, że są tak swojsko i uroczo pokręceni. Działają bardzo podobnie do moich znajomych (+/- bdsm). Podoba mi się jak tworzy się relacja między Ally i Lisą, jak wszystkie relacje działają i rozwijają się. Ja wiem, że czytanie erotyki dla fabuły to jakiś przegryw... ale cholera czytałam dla fabuły.
Chociaż...

electric_cat | 2019-01-28