Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Cykl: Kwiat paproci (tom 3.5)
Wydawnictwo: W.A.B.
Szeptucha
Kasia_

Gratka dla fanek cyku "Kwiat paproci"! Oto niespodzianka dla fanek cyklu "Kwiat paproci", sekretnik dla każdej szeptuchy, a w nim: zabawne psychotesty, przepisy na słowiańskie smakołyki i ziołowe nalewki, porady i cytaty na każdy dzień roku. Nie przegap Nocy Kupały i innych ważnych świąt z Sekretnikiem Szeptuchy! Fanki serii znajdą tu także coś ekstra: niepublikowane dotąd fragmenty czwartej...

Gratka dla fanek cyku "Kwiat paproci"!

Oto niespodzianka dla fanek cyklu "Kwiat paproci", sekretnik dla każdej szeptuchy, a w nim: zabawne psychotesty, przepisy na słowiańskie smakołyki i ziołowe nalewki, porady i cytaty na każdy dzień roku. Nie przegap Nocy Kupały i innych ważnych świąt z Sekretnikiem Szeptuchy! Fanki serii znajdą tu także coś ekstra: niepublikowane dotąd fragmenty czwartej części przygód Gosi oraz premierowe opowiadanie o Babie Jadze. A osoby, które kochają kolorowanie, będą mogły spróbować swych sił dodając życia ilustracjom!

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo W.A.B, 2017

KeepThatSmile | 2019-07-11

Bardzo sobie dawkuję Sekretnik, niezmiennie uwielbiam. Kalendarz do uzupełniania własnymi notatkami, z mnóstwem ciekawostek ( na przykład, jak pozbyć się wąpierza ), testów, opisów ziół i przepisów na nalewki ;) A wszystko opisane, jak tylko Pani Miszczuk potrafi - z idealnie wywarzoną dawką humoru i uszczypliwości.

Kisha | 2019-05-25

Jedyny plus to opowiadania w środku. Pomysł fajny jednak dziennik nie przypadł mi do gustu

kama_211 | 2019-03-08
Przeczytana: listopad 2018

Myślałam, że więcej w tym sekretnika (jak sugeruje nazwa) i ,,Szeptuchy zza kulis" niż innych zawartości, niestety spotkał mnie zawód. W zamian za to mam fragmenty (nikłe) kolejnej części Szeptuchy, mało (za mało!) porad szeptuchowych z zielnika i wielki kawał kalendarza. Dla mnie, która nie korzysta z wersji papierowej kalendarza posiadanie takowego to wątpliwa (za)wartość na półce.
Zamawiałam na odległość - w innym przypadku - gdybym mogła zajrzeć przed zakupem - powędrowałoby z powrotem na sklepową półkę.

Czarna | 2018-10-18
Przeczytana: 17 października 2018

Świetny Sekretnik. Pozycja obowiązkowa dla fanów Kwiatu Paproci. Ta książka/kalendarz przybliża tematykę słowiańską. Są wzmianki o bogach, demonach i słowiańskich świętach. Informacje są podane w formie ciekawostek, napisane lekko żartobliwie. Dodatkowo otrzymamy ,,cenne rady" od Szeptuchy jak ,,umilić" życie sąsiadom, jak sprawić aby ktoś się w Nas zakochał czy jak być dobrą gospodynią. Wszystkie rady trzeba oczywiście potraktować z przymrużeniem oka, lub tak jak Gosia- komentarzem z zachowaniem zdrowego rozsądku. Najbardziej rozbawiła mnie porada dotycząca pieczenia chleba: ,,Aby pieczywo ładnie rosło, nie wolno nikomu przechodzić pod łopatą do chleba, a po wsadzeniu bochna do pieca trzeba zacmokać i podskoczyć "
Oprócz tego otrzymamy porady i informacje na temat dobroczynnych właściwości ziół. A na sam koniec miły bonus- opowieść z życia młodej szeptuchy Jarogniewy :)

Ambiwalentna | 2018-09-26
Przeczytana: 24 września 2018

Jest to książka, a raczej bardziej kalendarz z zapiskami każdej Szeptuchy. Przy każdym dniu roku znajduje się miejsce na nasze zapiski, a także są zaznaczone najważniejsze słowiańskie święta. Kartki z kalendarza przeplatane są najprzeróżniejszymi rzeczami, jak na przykład: kolorowanki, psychotesty, opisy drzew i ziół, przepisy na specjały Baby Jagi, a także opisy bóstw słowiańskich i demonów.

Znajdują się tam również premierowe fragmenty „Przesilenia”, które ja już akurat miałam okazję czytać, ponieważ całą serię mam za sobą, więc bardzo dobrze te opowieści już znałam, co nie odebrało mi radości z przypomnienia sobie ich. Tym, co najbardziej podobało mi się, były niepublikowane nigdzie indziej opowiadania o młodości Baby Jagi. Bardzo byłam ciekawa, jakie były jej początki jako Szeptuchy przez całą książkową serię, a tutaj dostałam sporo wiadomości na ten temat.

Poznałam dzięki tej książce nowe opowiadania, a także wiele ciekawostek, także uważam, że warto było ją zakupić. ...

Książki_takie_jak_my | 2018-09-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

RECENZJA cyklu "Kwiat paproci" Katarzyna Berenika Miszczuk

"Po głębszym zastanowieniu, to każde nasze święto wedle opowieści powinno kończyć się orgią i pijaństwem. Aż mi wstyd za przodków." - "Szeptucha"

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co by się stało, gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu?
Przyznam szczerze, że ja nie. Przyjęłam do świadomości, że nasza historia jest taką, a nie inną, nie mamy na nią wpływu. Dlatego warto docenić, jakże wspaniałym narzędziem jest ludzka wyobraźnia. W niej wszystko jest możliwe, a gdy ktoś przeleje to na karty powieści, to również taką niesamowitą przygodę mogą przeżyć inni. Cykl „Kwiat paproci”, to cudowna wyprawa do wnętrza naszej wyobraźni.

"Mam coraz więcej dowodów na to, że moje życie zaprojektował jakiś chory umysł." - "Żerca"

Mamy czasy obecne, ale tak różniące się od naszych. W tej książce Miszko I jednak nie przyjął chrztu i okazuje się, że namieszał w historii. Gosia, nasza bohaterka, chce zostać lekarzem, ale aby to uczynić,...

KsiążkiJakCzekolada | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Tajemnicza nazwa skrywa kalendarz dla słowiańskich kobiet z krwi i kości 💪 Co w nim znajdziemy poza miejscem na notatki i planowanie dni? Słowiańskie przepisy i rady na różne dolegliwości, fascynujące ludowe legendy, a nawet fragmenty książek Katarzyny Bereniki Miszczuk! Oto jak umilić sobie każdy dzień! 💞

kasiek66 | 2018-06-23
Przeczytana: 17 czerwca 2018

"szeptucha" w zabawny sposób zachęca do poznania tego co było kiedyś i kusi aby spróbować. Dodatkowo do serii jest "Sekretnik szeptuchy", w którym sami możemy robić notatki ale też korzystać z dobrych rad natury. Sekretnik jest wykonany w prosty, przejrzysty sposób tak by było nam łatwo z niego korzystać. Po przeczytaniu "Szeptuchy" moje pierwsze rady już zaistniały w sekretniku ;) A Twoje?
Polecam każdemu bo nie tylko rady możemy znaleźć ale i quizy na demona lub roślinę. Ponadto możemy znaleźć gorące fragmenty z pozostałych tomów serii!
Dzięki temu, że sekretnik nie ma dat może służyć nam przez lata.

Maja | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Wspaniałe uzupełnienie cyklu "Kwiat paproci" o historie z młodości Jarogniewy.

czytam_podrozuje | 2018-04-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Moja ocena dotyczy książki, a nie kalendarza. Bo jeśli ktoś szuka w niej niesamowitych opowiadań, wierzeń, to raczej nie w tej pozycji. Jako kalendarz jest rewelacyjny, można właściwie używać go nie zależnie od roku - nie posiada dostosowanych dat do bieżącego kalendarza. Ja zawsze mam przy sobie kalendarz - to moja zewnętrzna pamięć, ten jest dość ciężki, na codzienne z nim bieganie nie koniecznie odpowiedni.