Ronaldinho. Uśmiech futbolu

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ronaldinho. La Sonrisa Del Fútbol
Jakub

Pierwsza w Polsce biografia piłkarskiego magika! Kiedy jako 19-latek w derbach Porto Alegre raz za razem ogrywał legendarnego Dungę, kibice byli w szoku. Gdy założył mu siatkę, po czym zdobył zwycięskiego gola, przesądzając o mistrzostwie dla Grêmio, fani zrozumieli, że są świadkami narodzin wielkiej gwiazdy. Piękne gole, jak piłka wrzucona „za kołnierz” Seamanowi w meczu Brazylia – Anglia....

Pierwsza w Polsce biografia piłkarskiego magika!

Piękne gole, jak piłka wrzucona „za kołnierz” Seamanowi w meczu Brazylia – Anglia. Niezwykłe triki, jak zaczarowanie obrony Chelsea i strzał z miejsca, który przeszedł do historii. Niezapomniane występy, jak El Clásico na Santiago Bernabéu w 2005 roku, po którym kibice Realu zgotowali mu owację na stojąco.

Dzięki tej książce jeszcze raz wrócisz do wszystkich momentów naznaczonych magią Ronaldinho. Ale dowiesz się też o tragicznej śmierci jego ojca, zrozumiesz, dlaczego idolem piłkarza nie była żadna z gwiazd futbolu, a także przeczytasz o 23 golach strzelonych przez Brazylijczyka w jednym spotkaniu.

Poznaj życie futbolowego wirtuoza. Poznaj historię piłkarza, którego nie da się nie lubić!

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/ksiazki/ronaldinho-usmiech-futbolu/

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

bika_books | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Świetnie napisana biografia jednego z najsłynniejszych piłkarzy jakich widział świat. "Ronaldinho" to fenomenalnie opowiedziana historia brazylijskiego sportowca, który z osoby nieznanej stał się wzorem do naśladowania dla młodych chłopców. Zdobywca w 2005 roku Złotej Piłki ciężko pracował na swoją pozycję, a efekty jego determinacji mogliśmy zobaczyć podczas rozgrywanych meczy. Książka "Ronaldinho" zasługuje na poświęcenie uwagi przez kogoś kto pragnie dowiedzieć się, jak ten słynny piłkarz osiągnął tak wielkie sukces. Szczerze polecam tę książkę każdemu kogo interesuje piłka nożna.

FCBTVpl | 2017-08-28

Odkąd Ronaldinho przeszedł do FC Barcelony, stałem się jego wielkim fanem. Do dziś posługuję się loginem R10, który na stronie mam od dziewięciu lat. Na jego biografię czekałem długo, bardzo długo.

Pierwsza wersja książki wyszła w Hiszpanii w 2006 roku. Luca Caioli wydał inne trzy książki, które stały się w Polsce bestsellerami. Wówczas bliżej przyjrzałem się autorowi i znalazłem jego książkę o Ronaldinho. Był to może 2014 rok.

Skoro mowa o autorze, na mojej półce stoją już cztery jego biografie. Miałem przyjemność przeczytać „Messi. Historia chłopca, który stał się legendą”, „Ronaldo. Obsesja doskonałości”, „Zidane. Sto dziesięć minut. Całe życie" oraz „Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony”.

Książka „Ronaldinho. Uśmiech futbolu” zaczyna się wstępem do polskiego wydania redaktora jednego z największych portali o Barcelonie w Polsce z cyklu „w ciszy stadionu”, kończy się zaś posłowiem Bartłomieja Rabija, w którym opowiada o historii piłkarza aż do 2017 roku, kiedy ten...

Everyfree00 | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

"-Dlaczego zawsze jest Pan uśmiechnięty, panie Ronaldinho?" takim pytaniem zaczyna się książka "Ronaldinho uśmiech futbolu" Luca Caioli. Biografii napisanej w świetnym prostym stylu, akurat dobrym dla mężczyzn, przecież to oni są największymi fanami futbolu.
Perełka dla fanów FC Barcelony, przedstawiona historia gwiazdy można powiedzieć od małego aż do końca jego kariery, od nikomu nieznanej osoby aż do człowieka którego znają i podziwiają miliony. Historia osoby która gra w rodzimej Brazylii potem trudności z transferem do Europy które pokonał i piękny moment w jego życiu czyli początki gry w Barcelonie jednym z najlepszych zespołów na świecie. Zawodnik ukochany ale również znienawidzony, tak jest zawsze jak ktoś się wybije to zaraz znajdą się osoby zazdrosne które będą chciały wszystko zepsuć. W pewnym momencie została uruchomiona specjalna linia telefoniczna, jak ktoś zobaczył Ronaldinho w pubie lub dyskotece to mógł na nią dzwonić. Pewnie nie jedna osoba najpierw wiwatowała na...

kroolu | 2017-09-20
Przeczytana: wrzesień 2017

Ronaldinho od wielu lat znany jest ze swoich skłonności do zabawy. Poświęcona mu książka nie jest jednak jedynie opisem kolejnych imprez z jego udziałem. Jest raczej pozycją, która skłania do myślenia i do refleksji. Czytając bowiem o kolejnych życiowych perypetiach 37-letniego obecnie gwiazdora, nie sposób nie zadać sobie pytania: co jeszcze R10 mógł osiągnąć w zawodowej piłce, gdyby postanowił skupić się tylko na treningach i zrezygnował z tzw. życia nocnego?
Swoistym gwarantem wciągającej lektury jest w tym przypadku nie tylko postać głównego bohatera, ale i autora - niespełna 60-letniego Włocha z Mediolanu, który od dawna mieszka na stałe w Hiszpanii. Luca Caioli siłą rzeczy przez cały czas pozostaje zatem związany ze środowiskami bliskimi Ronaldinho na poszczególnych etapach jego kariery. Doświadczony dziennikarz – którego czytelnicy kojarzą pewnie za sprawą doskonale przyjętych publikacji o Cristiano Ronaldo, Leo Messiego, Neymara, Zinedine’a Zidane’a, Fernando Torresa,...

Piczi | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Można powiedzieć, że się nie zawiodłem, bo niestety jest to typowy Luca Caioli. Zacznę od plusów dlaczego w ogóle "3". Ciekawy rozdział o bracie Ronaldinho i powierzchownie zapoznałem się z karierą Ronniego jak wyjechał z Europy, bo jej nie śledziłem. Niestety książka-lizak, mnóstwo epitetów "fenomenalny, kapitalny, magiczny, cudowny". Do tego obrzydliwy rozdział z opiniami kolegów z zespołu i przez kilka stron to samo. Luca Caioli bezsensownie opisuje przebieg konkretnych meczów, dziwnie w rozdziałach miesza czasy, zaczynając od końca sezonu, i idąc do początku. Skończyłem to czytać tylko dla własnego sumienia. Prawie nic się nie dowiedziałem o życiu Ronaldinho, bo ciągle czytałem, jak doskonale ustawił prawą nogę i kopnął z impetem w kierunku okienka bramki strzeżonej przez gracza X. Nie jest rozszerzony konflikt z Luxemburgo, tylko coś tam napierdziane, o Guardioli to już w ogóle nic nie ma. W ogóle nie polecam.

rafajlo5 | 2017-09-01
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Dla większości osób urodzonych w latach 90. XX wieku pierwszym piłkarzem pokazującym czym jest "joga bonito" był Ronaldinho. To właśnie on pokazywał nam, że piłka nożna to nie tylko konwencjonalne rozegrania i trzymanie się taktyki, ale również zabawa i sztuczki. Na podwórku każdy chciał kiwać kolegów jak on rywali w Primera Division. Jak to się stało, że chłopak z Porto Alegre stał się idolem całego świata? Luca Caioli - uznany włoski dziennikarz sportowy i autor wielu biografii - zabiera nas w podróż przez życie w rytmie samby. Życie, w którym od pewnego momenty priorytety nie były takie, jakie powinny być u profesjonalnego piłkarza, jednak nawet, gdy wszystko szło pod górę, Gaucho nie stracił swojego znaku firmowego - szczerego uśmiechu. Uśmiechu, dzięki którego bardzo szybko stał się twarzą wielu światowych marek, a wśród kibiców pod każdą szerokością geograficzną budził sympatię. Dlatego też każdy kibic powinien poświęcić czas na zapoznanie się z historią życia Brazylijczyka -...

niestet_ | 2017-09-20

Jest to moje pierwsze zetknięcie się z biografią osoby czynnej sportowo.
Muszę przyznać, że jest dość ciekawa. Przybliża nam historię Ronaldinho. Możemy poznać jak transfery piłkarskie wyglądają z innej perspektywy. Autor ukazuje nam też życie sportowca poza boiskiem.
Dużym plusem w tej książce jest to, że znajdują się w niej wywiady, między innymi z Luisem Fernandezem - trenerem sportowca.

Książka jest bardzo szczegółowa. Tutaj jako przykład mogę podać opisany mecz - cały czas szczegółowo opisywana każda minuta. Według mnie jest to dobre, ponieważ czytelnik może dobrze wczuć się w hostorię.

Lektura godna polecenia.

Kari_czyta | 2018-03-26

Naprawdę dobra biografia. Każdy szczegół dopięty na ostatni guzik. Zawodnika znałam tylko z boiska,nie wiedziałam nic o jego życiu prywatnym. Poznałam jego historię,poznałam Ronaldinh'a od strony bardziej prywatnej.Nie żałuję przeczytania tej pozycji,ponieważ była to jedna z lepszych biografii,jakie przeczytałam.

pele | 2018-06-26
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Cóż można powiedzieć o tej książce?
Jak dla mnie nic nie ma w niej takiego, co bym nie wiedział o tym piłkarzu. Jeśli ktoś słabo interesował się karierą Roniego może kupić książkę, ale jeśli czytelnik chciałby znaleźć tam jakieś wątki, które nie były poruszane podczas kariery, to może się rozczarować.

RealAnia | 2017-08-26

Jego uśmiech i charakterystyczne uzębienie (niedawno niestety skorygowane) zna i pamięta cały piłkarski świat, choć z wielkiego futbolu zniknął kilka lat temu. Ronaldinho Gaúcho - piłkarz nietuzinkowy, obdarzony niebywałym talentem, posiadający niezwykłe piłkarskie umiejętności. Kibice Barcelony widząc dzisiejszą grę swojego zespołu z pewnością nie raz z utęsknieniem spoglądają w przeszłość, gdy w koszulce Blaugrany czarował uśmiechnięty Brazylijczyk. Teraz, dzięki książce „Ronaldinho. Uśmiech futbolu”, pierwszej wydanej w Polsce biografii Gaúcho, mogą powrócić do tych pamiętnych momentów.

„Jego uśmiech nie jest tajemniczy jak ten Mony Lisy, lecz szczery i wyraźny.”

Luca Caioli ukazuje postać Brazylijczyka wspominając najważniejsze momenty jego życia i kariery. Kluczowe gole, mecze, trofea i transfery. Chwile niezapomniane, piękne, ale i te trudne. Książka nie jest przesadnie szczegółowa, ale zawiera ciekawe informacje. Zwłaszcza interesujące są fragmenty dotyczące dzieciństwa,...