Opowieści matematyczne

Wydawnictwo: WSiP
8302022470

Książka popularyzuje niektóre działy matematyki (geometrię, arytmetykę, teorię liczb, teorię grup). Zawiera m. in. algorytm układania kostki i beczki Rubika, podaje sposoby układania jednych figur z rozciętych części drugich, przedstawia Polską Szkołę Matematyczną itp. Podstawę do napisania tej książki stanowiły artykuły publikowane przez autora w "Młodym Techniku" w latach 1978 - 1984. Autor, dr Michał Szurek, jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło opisu: WSiP 1987

Honorata Wszeborowska | 2017-07-27