fantastyka
corrum

Historia pewnej misji na planetę, na która znajduje się na skraju poznanego wszechświata. Załoga statku ma za zadanie wyjaśnić fenomen, który został odkryty podczas pierwszej wyprawy w ten rejon.

źródło opisu: Opis autorski

Karol | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Udało się!
Przebrnęłam przez Imago i w zasadzie jak nie wiedziałam nic tak dalej nic nie wiem.
Zdecydowanie jest potrzebny drugi tom, dlatego że w pierwszym nic nie zostaje rozwiązane, pojawiają się zaledwie iluzje domysłów w którym kierunku to wszystko zmierza.
Nie wiem czy mam siłę poznać zagadkę tej Planety.

Jale | 2016-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Powieść Żwikiewicza jest jak szwedzki stół - każdy czytelnik dostanie to, czego pragnie. Jeden z dumą odłowi sens, inny po czubki uszu nasłodzi się barokową polszczyzną, a jeszcze inny - szerze powiedziawszy chyba większość - postawi sobie ją na regale, żeby tkwiła tam przez następne lata jako niemy wyrzut czytelniczej porażki.

A wszystko przez to, że początek fabuły - dość chropawy, choć w sumie klarowny - potrafi zwieść czytelnika i ugruntować go w przekonaniu, że lektura będzie może niezupełnie lekka, ale mimo wszystko owocna. Wskazuje na to zarówno samo zawiązanie fabuły (lot trzech osób na odległą planetę w celu jej przebadania), jak i tok akcji (na planecie, która podczas poprzedniej wizyty ziemskiej rakiety była jałowa, krzewi się teraz bujna roślinność). Ułuda sielanki pryska jednak po góra dwustu stronach, kiedy to okazuje się, że przynajmniej dwie osoby z załogi mają bliżej niesprecyzowane, ale zdecydowanie niebezpieczne zamiary wobec planety, po statku myszkuje jakiś...

figgin | 2011-01-10

Coś koszmarnego. Książka legenda, podobno kiedyś komuś udalo się ją przeczytać...

jamczyk | 2016-01-04
Przeczytana: 1985 rok