Teodor Sztekker

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Nasza Kuklówka
zapasy
meteor2017

Biografia Teodora Sztekkera - mistrza Polski, Niemiec, Europy i świata w zapasach klasycznych. W książce oprócz życiorysu zapaśnika znajdziemy liczne zdjęcia i wycinki prasowe (głównie z artykułami dotyczącymi turniejów zapaśniczych). Osobne rozdziały poświęcone są Folwarkowi Chawłowo, który od lat dwudziestych należał do Sztekkera, oraz Cyrkowi Warszawskiemu przy ul. Ordynackiej, gdzie odbywały się zapasy. Książka została wydana przez Stowarzyszenie Nowa Kuklówka przy okazji upamiętnienia Teodora Sztekkera w dawnym Folwarku Chawłowo.

źródło opisu: opis autorski użytkownika meteor2017

źródło okładki: zdjęcie własne