Overlord: Bohaterowie jaszczuroludzi

Okładka książki Overlord: Bohaterowie jaszczuroludzi Maruyama Kugane
Okładka książki Overlord: Bohaterowie jaszczuroludzi
Maruyama Kugane Wydawnictwo: Kotori Cykl: Overlord (tom 4) fantasy, science fiction
Overlord (tom 4)
オーバーロード (Overlord: The Lizard Man Heroes)
Kotori
2017-04-28
2017-04-28
2013-07-31
Anna Piechowiak
akcja przygoda dramat fantasy overlord light novel kotori

Okładka książki Overlord #14 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Overlord #14 Maruyama Kugane, Fu...
Okładka książki Overlord #11 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Overlord #11 Maruyama Kugane, Fu...

I kolejne spotkanie z Ainzem i jego podwładnymi. Tym razem w konflikcie z Jaszczuroludziami. Moja Koleżanka twierdzi, że "Jaszczurki" są tu tym elementem świata, który najbardziej trzyma formę. Coś w tym jest!

Seria dalej dobrze bawi.

Seria dalej dobrze bawi.

Sasuga Ainz-sama <3

Sasuga Ainz-sama <3

Cóż, jeśliby wyciąć z treści, opisy stanów emocjonalnych poszczególnych postaci, to z 320 stron , zostałoby może z 80.
Rozumiem że trzeba opisywać co czują postacie żeby niejako się z nimi zżyć ale autor tutaj zdecydowanie przesadził.

nudnawa przez to że opowiada praktycznie tylko o jaszczuroludziach

nudnawa przez to że opowiada praktycznie tylko o jaszczuroludziach

Wszyscy się zachwycają Overlordem, a ja nie. Nie będę ukrywać - naprawdę podoba mi się wykreowany przez autora świat, to że przedstawia czytelnikowi opowieść z punktu widzenia antagonistów, tych złych, a nie tych dobrych i to, że w ramach w zasadzie 100 stron był w stanie wykreować bardzo żywych i realnych bohaterów, przedstawić ich historie, motywacje itd. Jaszczuroludzie to wspaniała rasa i naprawdę autor dał sobie radę z ich kreacją, ale poza tym... Przyznam, że tom mnie trochę nudził. Bardzo dużo myśli bohaterów, bardzo mało realnych wydarzeń. Mam nadzieję, że kolejny tom to zmieni ;)

Hym.... Walka, poświęcenie, miłość, braterska przyjaźń, zjednoczenie w obliczu wielkiego wroga. Chyba te kilka słów najlepiej opisałoby 3tom naszego cyklu o władcy śmierci, mistycznym nieumarłym którego potęga owiana jest legendą. Jeżeli intryguje jakie tym razem przeżyje przygody i jak potoczy się jego ścieżka ku "władzy" w tym nowym świecie. Zapraszam do lektury.

• Light Novel
  • Overlord