Dobór płciowy. Tom I i Tom II

Wydawnictwo: Volumina.pl
Darwin, ewolucja, płeć, gatunek
greger

Karol Darwin jest niewątpliwie jednym z najsławniejszych naukowców wszechczasów. Jego zainteresowania krążyły wokół powstawania i ewolucji gatunków, a także odpowiedzi na pytanie skąd pochodzi człowiek, dlaczego gatunek ludzki był w mocy wykształcić takie, a nie inne cechy przystosowawcze i wyjaśnieniu, co zadecydowało o wyglądzie homo sapiens. Darwin wyraził jawny sprzeciw wobec kreacjonizmu, syntezował ówczesną wiedzę o ewolucji uzupełniając ją o własne badania i spostrzeżenia. Tym sposobem stał się ojcem teorii ewolucji zasadzającej się na podpartym faktami wywodzie naukowym. W 1871 roku ogłasza drukiem The Descent of Man, and Selection in Relation to Sex, w której to książce wprowadza pojęcie doboru płciowego i rozważa wykształcanie się drugorzędnych cech płciowych, jako podstawy doboru naturalnego zwierząt.

źródło opisu: www.volumina.pl

greger | 2017-07-26