Игра на чужом поле

Okładka książki Игра на чужом поле Aleksandra Marinina
Okładka książki Игра на чужом поле
Aleksandra Marinina Wydawnictwo: Eksmo Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Anastazja Kamieńska (tom 2)
Eksmo
2014-01-20
2014-01-20
rosyjski

Kamieńska nawet w sanatorium nie ma spokoju. Korzystając z urlopu jedzie podreperować zdrowie i popracować nad tłumaczeniem książki. Tymczasem nie może się opędzić od adoratorów, w okolicy dzieją się niepokojące rzeczy i niedługo po jej przyjeździe zostaje zamordowany jeden z kuracjuszy, który ją adorował.
W tomie Kamieńska jest mało aktywna, wszystko dzieje się wokół niej. Zresztą spotyka się ona z bardzo nieprzychylnym przyjęciem milicji. Cieplejsze stosunki łączą ją pod koniec historii z lokalnym mafijnym bossem. W ogóle gdyby nie morderstwa miałabym wrażenie, że jest to poprostu komedia pomyłek. Chociaż akcja dzieje się w Rosji a podobno jak to mówią Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu.
Ogólnie książka w porządku, chociaż zbytnio mnie nie porwała. Zakończenie jest bardzo denerwujące. Cała sprawa wyjaśnia się w pięć minut.

W tomie Kamieńska jest mało aktywna, wszystko dzieje się wokół...

Zakończenie wbija w fotel!

Zakończenie wbija w fotel!

Drugie moje spotkanie z Anastazją Kamieńską. Dużo lepiej mi się czytało tę część, niż pierwszą.

Polubiłam Anastazję Kamieńską, tym razem w wersji wakacyjnej (na urlopie zdrowotnym pani major) rosyjska rzeczywistość za to jest niewesoła + za wątek kryminalny, całość wielce zadowalająca.

Dobra, ale przewidywalna. Fajny klimat. Mam problem z kryminałami pisanymi przez kobiety bo często po prostu widać że pisała to kobieta. Drastyczne opisy mające być przeciwwagą dla cukierkowatych wtrąceń.

Właśnie zakończyłam czytanie drugiej książki, w której główną bohaterką jest Anastazja Kamieńska, analityk, major i pracownik MSW. Tym razem pani major, dla podleczenia własnego zdrowia, wyjeżdża do sanatorium do miasta o nazwie...Miasto 😉.

Nastia wypoczywa, chodzi na zabiegi, zajmuje się tłumaczeniami i stara się nie rzucać w oczy nikomu. Nawet komu trzeba było, dała łapówkę, niczym zwyczajny obywatel rosyjski, a nie oficer policji. Niestety "praca śledcza" i tutaj Kamieńską dogoniła. Jest morderstwo, są zwłoki, ale to tylko przysłowiowy czubek góry lodowej.

Wszystko sięga zdecydowanie głębiej, a im głębiej, tym straszniej. Anastazja, więc znowu musi użyć swojego analitycznego umysłu i pomóc miejscowym, rozwiązać tę całkiem ładnie zagmatwaną zagadkę. Ma kłopoty z kręgosłupem i krążeniem, ale główka jej, pracuje bez zarzutu.

Niejako przy okazji autorka nie omieszkała uwypuklić innych drażniących spraw. Na przykład stereotypów, że kobieta, z racji tego, że jest kobietą, nie może w policji zajmować stanowiska śledczego, co najwyżej sekretarki, lub księgowej. Kamieńska udowodniła, po raz kolejny, jak wielką bzdurą, jest takie mniemanie.

Bardzo podoba mi się ta postać, wykreowana przez pisarkę, w końcu jakaś śledcza, a nie śledczy i to JAKA śledcza :)

Bardzo dobry kryminał. Ciekawa intryga, wiarygodne psychologicznie postaci, interesujący sposób narracji.

Przyjemna książka do autobusu :) Jak szukasz czegoś niewymagającego to jest idealny wybór. Rozwiązanie udało mi się odgadnąć przed oficjalnym wyjaśnieniem zawartym w fabule.

Druga część Marininy którą żem czytał, ale raczej średniawo już bym powiedział ;)

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Wciągająca, przyjemna historia. Zabawna protagonistka, zawiła, ale satysfakcjonująca zagadka. Polecam.

• Kryminały
  • Kryminał