Dragon Age: Knight Errant #1

fantasy, Dragon age, komiks
komiksy
angielski
Robin

BioWare’s best-selling fantasy franchise lives on in these canonical comics from Dark Horse! Elven squire Vaea and her knight arrive in Kirkwall for Varric Tethras’s appointment as viscount. A talented thief, Vaea takes on an easy job . . . but when she chooses to change the terms of the deal midheist, she is entangled in a dangerous mission that is surely above her pay grade. * An essential...

* An essential addition to the Dragon Age canon!

* Covers by Sachin Teng!

źródło opisu: https://www.darkhorse.com/Comics/3000-020/Dragon-Age-Knight-Errant-1

źródło okładki: https://www.darkhorse.com/Comics/3000-020/Dragon-Age-Knight-Errant-1

książek: 1930
Toddziak | 2017-09-14