Pieśń o Kruku

Wydawnictwo: Fantom
północ, skald, legendy nordyckie
dasio72

Gdzieś na dalekiej północy, w krainach dawnych legend, Bjarni zwany Krukiem wyrusza w podróż życia. Porozmawia z bogami, dotrze na skraj świata, pozna tajemnice Miasta Magów, zdobędzie niewysłowione bogactwa i odwiedzi najdalsze krainy. Jego czyny będą opiewane w pieśniach skaldów oraz podaniach prostego ludu, ale prócz historii o bohaterskich bitwach i starożytnych skarbach, usłyszymy też o klątwie kruka... Przekleństwo olbrzyma Glamrunga będzie go ścigać, gdziekolwiek się uda, a mroczna tajemnica odsuwać od przyjaciół i bliskich. Każdy skarb ma swoją cenę, każde kłamstwo kiedyś ujrzy światło dzienne, a najpotężniejsza choćby pieśń nie zmieni przeszłości. Wojownik z północy przekona się o tym na własnej skórze.

źródło opisu: http://www.magazynfantom.pl

źródło okładki: http://www.magazynfantom.pl

Tom Ravin | 2018-03-05
Przeczytana: 21 listopada 2017

Dzięki książce Pawła Lacha „Pieśń o kruku” mogłem znów przenieść się w czasy brodatych nordyckich wojowników z ich sagami, pieśniami i bajaniami. Autor czerpie garściami z wierzeń i mitologii skandynawskiej. Robi to jednak w sposób na tyle delikatny, że nie przytłacza nas ogromem postaci o skomplikowanych imionach.
(...)
Nie znam pierwotnych tekstów Pawła, ale jeśli kiedyś były to osobne opowieści, to tu zostały bardzo zgrabnie ze sobą połączone. Konstrukcyjnie przypomina mi to książki Zambocha o Koniaszu. Kolejne historie, każda inna od poprzedniej i każda stanowiąca zamkniętą całość, połączone tytułową postacią Bjarniego i jego towarzysza Grimo - zaklętego w kruka ucznia czarnoksiężnika. Zmontowane tak ciekawie, że nie pozwalają odłożyć książki na bok mimo doczytania do końca rozdziału. Przepraszam - pieśni. Bo Paweł Lach niczym wytrawny skald znający swoje rzemiosło, każdą z opowieści wieńczy „zajawką” następnej. Która niczym obietnica kolejnej przygody, mami nas potrzebą...

mapex7 | 2017-08-30

Bardzo fajny zbiór opowiadań o Bjarnim Kruku i jego nieodłącznym przyjacielu. Widać, że autor ogarnął kwestię wierzeń i bajań obecnych w czasach wikingów, co zreszta przedstawił w sposób łatwy, prosty i przyjemny. Książkę czyta się bardzo dobrze. Nie brakuje w niej wina, miecza, kobiet i humoru. Polecam serdecznie!

Miszczoo | 2018-03-19

przyjemna książka, nabiera rozpędu z rozdziału na rozdział i robi się coraz ciekawsza, a po przeczytaniu zostawia niedosyt.. tak, że chce się więcej

JaroslawL | 2017-10-16

Przyjemna i lekka.

Benek4891 | 2017-09-06

Dobre "pióro", czyta się bardzo lekko. Mocną stroną są dialogi, w których nie brakuje zgryźliwości i sarkazmu. Chętnie zobaczyłbym przygody Kruka w wersji animowanej.

Slavemaster | 2018-03-14
Gandalf1968 | 2018-02-25