Czytanie Schellinga

Schelling lesen
filozofia, idealizm niemiecki
filozofia i etyka
morritz

Wilhelm G. Jacobs, najlepszy znawca filozofii Schellinga na świecie, założyciel i długoletni prezydent Międzynarodowego Towarzystwa im. Schellinga, w Polsce jest znany z wykładów w Łodzi oraz współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim. Autor prezentuje Schellinga jako filozofa wolności, który w dobie Oświecenia wraz z Kantem nakazuje „Mieć odwagę posługiwania się rozumem” i ... wolnością, którą...

Autor prezentuje Schellinga jako filozofa wolności, który w dobie Oświecenia wraz z Kantem nakazuje „Mieć odwagę posługiwania się rozumem” i ... wolnością, którą rozważa w różnych kontekstach: sztuki, zasad, historii itp. Nie ma w Polsce publikacji tak głęboko, trafnie i oryginalnie analizującej myślowy dorobek tego wielkiego humanisty doby Oświecenia!

Odbiorcami (zaciekawionymi!) książki będą, poza filozofami i studentami filozofii, także kulturoznawcy, germaniści, jak również teologowie oraz studenci tych kierunków.

Autorką przekładu jest znawczyni filozofii Schellinga o imponującym dorobku translatorskim – Krystyna Krzemieniowa.

źródło opisu: http://oficyna-naukowa.home.pl/

źródło okładki: http://oficyna-naukowa.home.pl/