Szkarłatne żagle

Tłumaczenie: Aleksander Bogdański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Młodych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Ałyje parusa
8320708419
Szkarłatne, żagle
corrum

"Szkarłatne żagle" to podróż przez marzenia, podróż ku odkryciu miłości, to historia dwojga ludzi... Jest to opowiadanie, które nadaje się do umilenia sobie monotonnej nudy, po które możemy sięgnąć w metrze, autobusie, w każdej wolnej chwili życia. Książka bardziej dla młodszych, niewybrednych czytelników bądź dla fanów Grina, jakich w Polsce niemało. zbiór opowiadań: * Fandango *...

zbiór opowiadań:
* Fandango
* Gniew ojca
* Komendant portu
* Poszukiwacz przygód

* Sto wiorst z brzegiem rzeki
* Szkarłatne żagle
* Żmija

Siemomysła | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Żeby być zupełnie sprawiedliwą musiałabym ocenić osobno opowiadanie tytułowe, a osobno całość. Bo to pierwsze opowiadanie mnie zauroczyło, a pozostałe znudziły.
Szkarłatne żagle to taka trochę baśń dla podlotków, trącąca nieco naiwnością i brakiem logiki, ale czy w bajkach chodzi o logikę? Moim zdaniem nie: ani trochę! Bajki są po to, by się dobrze kończyć. A ta ma jeszcze coś: pokazuje radość spełniania marzeń. Nie swoich - cudzych i dla mnie to w połączeniu z plastycznym, lirycznym stylem wystarczyło w zupełności by czytać z radością.

Aria | 2010-08-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

„Ty będziesz duża, Assol. Pewnego ranka w morskiej dali w słońcu zaiskrzy szkarłatny żagiel. Lśniąca gromada szkarłatnych żagli białego statku ruszy, rozcinając fale, prosto do ciebie. Ten cudny statek będzie płynąć cicho, bez krzyków i wystrzałów; na brzegu zejdzie się mnóstwo ludzi, dziwiąc się i achając; a ty będziesz tamstała. Statek podpłynie majestatycznie do samego brzegu w akompaniamencie pięknej muzyki; ozdobiona w dywany, złoto i kwiaty popłynie od niego szybka łódka. „Po co tu przyjechaliście? Kogo szukacie?" - zapytają ludzie na brzegi. Wtedy zobaczysz dzielnego przystojnego księcia; on będzie stał i wyciągał ku tobie ręce. „Witaj, Asol!" - powie on..."*

Jedno z piękniejszych opowiadań jakie w życiu czytałam. Trochę przypomina historię o kopciuszku, ale nie dajcie się zwieść zamieszczonemu wyżej cytatowi.

Zaledwie siedemdziesiąt stron, jednak tyle piękna. Grin ma piękny liryczny styl pisania. Jego metafory rzucają na kolana...

„Szczęście siedziało w niej niczym...

LadySea | 2013-03-23

Piękna historia o miłości i przeznaczeniu. Bardzo poprawia nastrój.

Sciri | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Ocena nie całkiem oddaje wiernie to, co myślę o książce. Pierwsze opowiadanie jest raczej jak bajka, nie bardzo ogarnęłam o co w niej chodzi. Natomiast druga opowieść ujęła mnie za serce - miała kilka słabszych momentów, ale bardzo spodobała mi się kreacja głównego bohatera.

Nie pamiętam czytałam ją jako mała dziewczynka, to była moja pierwsza samodzielnie przeczytana książka, pamiętam, że bardzo się wzruszyłam. Chciałabym ją przeczytać jeszcze raz.

Sandraa Borowiec | 2013-12-06

mój tata czytał tą ksiązkę z jego opowiadania wiem że ta książka będzie ciekawa

Joanna | 2017-02-25
Przeczytana: 11 marca 2017