Wspólnota dziejów, ludzi i miejsc pamięci. Gmina Izabelin

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
historyczna
lambada

Mazowiecka Akademia Książki to seria wydawnicza, w ramach której publikowane są książki laureatów konkursu o tej samej nazwie, organizowanego od 2004 roku przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Dotychczas w wyniku sześciu edycji konkursu ukazało się 19 książek. Głównym celem konkursu jest wspieranie wydawnictw naukowych i kulturalnych o tematyce dotyczącej historii, tradycji i kultury...

Głównym celem konkursu jest wspieranie wydawnictw naukowych i kulturalnych o tematyce dotyczącej historii, tradycji i kultury Mazowsza (w tym Warszawy). W efekcie powstaje zbiór wartościowych książek związanych z regionem mazowieckim.
Laureaci konkursu otrzymują nagrody - Mazowieckie Maki.

źródło opisu: Agencja Wydawnicza Egros, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie