Comics Cookbook

Wydawnictwo: Centrala
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
tearsens

Ponad 90 komiksowych przepisów kulinarnych w języku angielskim. Over 120 works where received for Comic Cookbook competition during 6th international comics culture festival Ligatura, Poznań, Poland. The anthology includes 93 works by artists from Australia, Austria, Argentina Sweden, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Japan, Norway, Poland, Slovakia, Switzerland,...

Ponad 90 komiksowych przepisów kulinarnych w języku angielskim.

The anthology includes 93 works by artists from Australia, Austria, Argentina Sweden, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Japan, Norway, Poland, Slovakia, Switzerland, UK, USA.

źródło opisu: http://centrala.org.uk

źródło okładki: http://centrala.org.uk

tearsens | 2017-07-25

„Comics Cookbook” to publikacja dla wszystkich miłośników gotowania, komiksów, interesujących graficznie książek, różnorodności oraz dobrego humoru. Składa się z 93 kulinarnych przepisów w formie jednostronicowych komiksowych plansz. Przygotowali je rysownicy i scenarzyści z całego świata, którzy zgłosili swoje prace na Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura. Na konkurs wpłynęło 120 prac, a najlepsze z nich zostały zebrane i wydane w zbiorczej publikacji. Bardzo smakowitej, oryginalnej i dającej czytelnikowi dużo frajdy.

Książka wydana jest w języku angielskim, ale przepisy są w większości na tyle czytelne i prosto wyjaśnione, że mogą z nich korzystać nawet osoby słabo znające angielski. Wiele receptur przedstawionych jest w formie czysto obrazkowej (bez opisów przygotowania). Przyznaję, że przy pierwszym kontakcie z książkę w ogóle nie czytałam tekstów. Oglądałam różnorodne ilustracje, kolorowe i czarno-białe, szkicowane, malowane i projektowane komputerowo....

Pamela Cora | 2017-09-05