Taniec miłości

Wydawnictwo: Wolne Lektury
Reignen
komedia
Cathy98

Poznajemy wiele osób, każda z innej warstwy społecznej bądź zbliżonej, lecz reprezentującej inny stan cywilny. W każdej części występuje tylko para postaci. Jedna osoba z pary „przechodzi” do kolejnego aktu. I tak wędrujemy od jednego człowieka do drugiego, podglądając w intymnych sytuacjach.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4800946/taniec-milosci

źródło okładki: wolnelektury.pl

"Szczęście? Proszę pani, szczęścia nie ma wcale. W ogóle te rzeczy, o których się najczęściej rozprawia, wcale nie istnieją... na przykład miłość. To także coś w tym rodzaju"

Sztuka Artura Schnitzlera składa się z dziesięciu dialogów. W każdym uczestniczą kobieta i mężczyzna (oboje pochodzą z odrębnych warstw społecznych). Za każdym razem jedna osoba z pary "przechodzi" do kolejnego dialogu. Mamy dziesięciu bohaterów: Dziewkę, Żołnierza, Pokojówkę, Panicza, Młodą Mężatkę, Męża, Słodką Dziewczynę, Poetę, Aktorkę i Hrabiego.

Każda z rozmów w dramacie przedstawia inny rodzaj relacji damsko - męskich. Schnitzler stara się sięgnąć do umysłu bohaterów, obnażyć ich uczucia, poznać motywy, którymi się kierują. Przedstawia ludzkie słabości, zakłamanie. Nie obawia się poruszyć problemu zdrad małżeńskich. Obala seksualne tabu, przedstawiając postacie w sytuacjach intymnych.

"Taniec miłości" bogaty jest w treści. Warto zwrócić szczególną uwagę na wspomniane już przeze mnie relacje damsko...

olaf2009 | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

Taniec miłości to nie jest zwykły dramat. Akty to scenki erotyczne, zatytułowane bohaterami tych scenek, w taki sposób, że osoba z poprzedniej części bierze udział w następnej części i tak dalej, aż ostatnia osoba bierze udział w scence z osobą z pierwszej części. Bardziej pasuje tutaj dosłowne tłumaczenie tytułu czyli - Korowód. Dramat ma znaczenie symboliczne, ukazuje miłość jak wymieniany taniec z coraz to innymi partnerami. Bardzo ciekawe ukazanie miłości i jej znaczenia w życiu.

Mindsomnium | 2017-09-06
warren | 2017-09-03