Zgłosuj na książki roku 2017

Kronika PRL 1944-1989 : Ikony PRL

Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Rocinka

źródło okładki: empik

Rocinka | 2017-07-24
Przeczytana: lipiec 2017

35 tom serii "Kronika PRL" skupia się na znanych osobach tego okresu, można powiedzieć ówczesnych celebrytach brylujących w różnych dziedzinach życia. Jest więc, miedzy innymi, o takich znakomitościach świata kultury jak Violetta Villas, Pola Raksa, Zygmunt Kałużyński, ale także postaciach fikcyjnych jak Kargul i Pawlak, kapitan Żbik.Z drugiej strony Hermaszewski, duma naszej kosmonautyki oraz wisienka na torcie: pomniki wdzięczności Armii Radzieckiej.
Dla mojego pokolenia to sentymentalna, choć często także gorzka podróż. Dla młodszych kawał historii, podanej w sympatyczny i lekkostrawny sposób. Dużo ilustracji, dziennikarski, niepodręcznikowy styl. Sadzę, że to może być fajny materiał do inspiracji i wykorzystania w szkolnej prezentacji. Czasem warto zapunktować i czegoś się dowiedzieć, tak przy okazji :)

Na półkach