Maskarada

Wydawnictwo: Ridero
Agata Mojcner

Nina Konstantinowa należy do grona najlepszych zabójców świata. Jej życie zawodowe skupia się na likwidowaniu celów oraz walce o pozycje w wirtualnym rankingu morderców. Pewnego dnia zauważa na ulicy kobietę wyglądającą dokładnie tak, jak jej zamordowana przed laty matka. Wkrótce potem następuje seria wypadków zagrażających życiu Niny i jej bliskich. Okazuje się, że wystawiono na nią zlecenie a klucz do odnalezienia osoby, która pragnie jej śmierci leży w przeszłości jej rodzicielki.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/maskarada/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/maskarada/

Pistacia_Vera | 2017-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 października 2017

Gdyby ta książka miała zostać sfilmowana byłby to film klasy B. ale spokojnie. pomimo niewiarygodnych wręcz wydarzeń, zbiegów okoliczności i przewidywalności, można przeczytać. szczególnie dialogi miedzy dwójką głównych bohaterów są sprawnie napisane, w niektórych momentach można się nawet pośmiać. Mr. & Mrs. Smith w młodym wydaniu.

Ania | 2017-09-25

Główna bohaterka książki, to dwudziestotrzyletnia Nina Konstantinova, która ma dość specyficzny zawód. Mianowicie kobieta ta, jest płatnym mordercą. Chętnie przyjmuje każde zlecenie i bezproblemowo je wykonuje. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie jej zaskoczyć. Jednak pewnego dnia na swojej drodze spotyka kobietę, która wygląda tak samo jak jej zmarła matka. Od tego czasu w życiu Niny zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a na portalu zostaje wystawione zlecenie, aby zabić Pannę Konstantinovą.

Bardzo podobała mi się akcja książki, która trzyma czytelnika w napięciu, aż do ostatnich stron. Autorka dobrze wykreowała poszczególne postacie, jak i całą akcję. Jestem zadowolona, że już na początku nie było podane, kto próbuje pozbawić życia Ninę. Można snuć domysły, można podejrzewać poszczególne osoby, a na końcu okazuje się, że to jeszcze ktoś zupełnie inny. Świetnie! Nie zawodzi również styl, a fabułę wyróżnia to, że na początku każdego rozdziału został zawarty cytat, który...

magda_reads | 2017-11-30
Przeczytana: 28 grudnia 2017