sport
mafioso

Zieloni Kanonierzy to podzielona na 15 rozdziałów historia koszykarskiej Legii. Książka napisana została przez autorów Srebrnych chłopców Zagórskiego i byłego koszykarza Legii Warszawa. Powstała w oparciu o publikacje pasowe, a także rozmowy z byłymi koszykarzami Legii Warszawa i ich bliskimi W książce znalazło się wiele dotychczas niepublikowanych fotografii, które ilustrują najważniejsze...

W książce znalazło się wiele dotychczas niepublikowanych fotografii, które ilustrują najważniejsze wydarzenia w dziejach koszykarskiej sekcji Legii, jednej z najbardziej zasłużonych dla tej dyscypliny w kraju
Autorzy przypominają siedem tytułów mistrza Polski zdobytych w latach 50. i 60. i zapomniane dziś mecze Legii w warszawskiej Hali Gwardii z drużyną All Stars NBA (z Billem Russellem, Bobem Cousym, Oscarem Robertsonem i trenerem-legendą Redem Auerbachem) i rywalizację w Pucharze Europy ze słynnym Realem Madryt. Książka opowiada o legendarnych koszykarzach Januszu Wichowskim, Andrzeju Pstrokońskim, Władysławie Pawlaku, Edwardzie Jurkiewiczu i Włodzimierzu Tramsie, a także wybitnych trenerach Legii Tadeuszu Ulatowskim i Władysławie Maleszewskim. Nawiązuje do okresów wzlotów i upadków zespołu oraz współczesnych prób odrodzenia potęgi koszykarskiej Legii.

źródło opisu: wydawca (sendsport.pl)

źródło okładki: internet

mafioso | 2017-07-24