5 składników. Gotuj szybko i łatwo

Tłumaczenie: Maria Brzozowska
Wydawnictwo: Insignis
5 Ingredients. Quick & Easy Food
Jamie Oliver, przepisy

Jamie Oliver – autor największych kulinarnych bestsellerów – powraca we wspaniałym stylu Łącząc na niesamowite sposoby zaledwie pięć składników, Jamie wyczarował ponad 130 zupełnie nowych przepisów, które możesz wykorzystać na co dzień i od święta. Znajdziesz tu wszystko – od sałatek i pasty, przez ciekawe pomysły na kurczaka, ryby warzywa, ryż, makarony, wołowinę i wieprzowinę, aż po...

Łącząc na niesamowite sposoby zaledwie pięć składników, Jamie wyczarował ponad 130 zupełnie nowych przepisów, które możesz wykorzystać na co dzień i od święta. Znajdziesz tu wszystko – od sałatek i pasty, przez ciekawe pomysły na kurczaka, ryby warzywa, ryż, makarony, wołowinę i wieprzowinę, aż po słodkości. Ta książka to maksimum smaku przy minimum wysiłku, szeroki wachlarz posiłków o różnej wartości odżywczej i mnóstwo fantastycznych inspiracji.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/5-skladnikow-gotuj-szybko-latwo/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/5-skladnikow-gotuj-szybko-latwo/

teresai | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Książkę wypożyczyłam z biblioteki.
Ani się obejrzałam, minął miesiąc, książkę musiałam oddać, a pogotować nie zdążyłam.
Przepisy różne: łatwe i trudniejsze.
Składniki różne: popularne, dostępne w Biedronce ;-) i dziwaczne, do kupienia "niewiemgdzie".
Sam pomysł stworzenia przepisów z 5 składników doskonały!
Jamiego Oliviera bardzo lubię.
Książkę polecam. Sama chętnie do niej wrócę i ugotuję coś pysznego.

turkusowasowa | 2017-11-26

Recenzja pochodzi z bloga: turkusowa-sowa.blogspot.com

Jamie Oliver to z pewnością znana każdemu postać - nawet osobom nie związanym ze światem kulinarnym. Osobiście jego poczynania śledzę już od bardzo dawna i lubię korzystać z jego przepisów, choć często denerwowało mnie, iż dania wymagały niebanalnych składników, trudno dostępnych w zwykłych marketach. "5 składników. Gotuj szybko i łatwo" to chyba dosłownie odpowiedź na moje modły o mniej skomplikowane przepisy, które będą jednak równie smaczne i efektowne! Przygotowanie dań zawartych w tej książce zajmie nam bowiem nie więcej niż 30 minut i nie będziemy do nich potrzebować więcej niż 5 składników! Genialne!

Na którąś z książek Jamiego Olivera już od dawna miałam chrapkę. Przerażało mnie jednak, iż zawsze liczba wymaganych składników była niezliczona i ciężko było je skompletować. A jeśli już się to udawało to wychodziło na to, iż pójście do restauracji na to samo danie byłoby tańsze... No cóż. Dla takich marud jak ja, Jamie...

Magda M | 2018-05-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2018

Zdecydowanie najlepsza publikacja mojego ulubionego kucharza - Jamie Olivera.
Fenomen tej książki polega na prostocie składników. Ile razy darzyło nam się, że chcemy coś upichcić, ponieważ na zdjęciu wygląda obłędnie pysznie, a potem patrzymy na składniki - na ich mnogość i egzotyczność, i się zwyczajnie odechciewa?
Mi wieeele razy.
A tu tego problemu nie ma - każdy przepis to tylko 5 kluczowych składników, więc dania są proste i szybkie. Nic dodać nic ująć.

Ja ze swojej strony polecam bardzo - pozycja niemal obowiązkowa dla zabieganych rodzin.
Jakby było nawet dziesięć publikacji tego typu, to kupiłabym wszystkie i z każdej bym korzystała, tak jak korzystam z tej.

Lady Margot | 2017-11-02

LADYMARGOT.PL

Jamiego Olivera nie trzeba przedstawiać nikomu. Nawet ja, totalne kulinarne beztalencie, wie, że „The Naked Chef”, bo taki pseudonim do niego przylgnął, to niekwestionowany mistrz kulinarny, autor programów i książek kucharskich, uwielbiany przez miłośników gotowania. Nie obca jest mi także jego działalność na rzecz wprowadzenia zdrowego odżywania w brytyjskich szkołach i nie tylko. Znany z promowania ekologicznych, świeżych produktów. I oto powraca ze swoją najnowszą książką „5 składników. Gotuj szybko i łatwo”. Mam to szczęście, że mogłam przyjrzeć się tej pozycji jako jedna z pierwszych i spieszę podzielić się z Wami moimi wrażeniami. Od razu zaznaczam, że choć za gotowaniem nie przepadam, gotuję – kiedy muszę. Wiem, co z czym się je, tak więc zupełnym laikiem w tej kwestii nie jestem i myślę, że oceniłam tę pozycję obiektywnie 🙂

Założenie książki jest następujące: do przygotowania wybranego posiłku wystarczy 5 składników, nie mniej, nie więcej. Natomiast czas...

Krainaksiążek | 2018-01-16

Jamie Oliver jest niekwestionowanym mistrzem w kucharskim świecie, zasłynął z wielu książek, prowadzonych programów kulinarnych, na które przyczyniły się jego umiejętności i talent do gotowania. Z tego powodu również i została wydana jego następną książką, można by rzec, że i bardziej przystępna. Gdyż poprzednie jego książki były dość wymagające ze względu na jakość produktów, jakie były potrzebne do przygotowania i często drogie składniki. Tym razem postawił na odmienny styl gotowania w kuchni. Piec prostych składników, jedno przepysznie wyglądają i smakujące danie, czy nie mogło, by być lepiej?
W skład samej książki wchodzą różnego rodzaju kategorie, poprzez sałatki, mięso, różnego rodzaju ryby czy nawet coś się znajdzie dla smakoszy słodkości. O niczym tutaj nie zapomniano!
Przyrządzając wybrany przez nas przepis, nie powinno nam to zająć wiele czasu i nie przekroczyć pół godziny, co jest duża zaleta dla osób, które nie mają zbytnio dużo czasu na gotowanie. Czy także jest to...

Anita | 2017-11-27
Przeczytana: 25 października 2017

JELENKA.PL

TO CO TYGRYSKI LUBIĄ NAJBARDZIEJ
Ma być prosto, szybko, pysznie i nie byle jak. Skoro tak. No to próbuję. W ciągu tygodnia przetestowałam kilkanaście przepisów ( jak wyzwanie to wyzwanie). Chciałam wypróbować przepisy z każdego z działów ( olaboga jest ich aż 11!). Nie do końca mi to wyszło. Nie znalazłam w swojej okolicy odpowiednich i dobrych ryb. Za ten dział więc nie ręczę. Choć wiele przepisów na rybę mam ochotę wypróbować.

Zacznę może od deseru. Wypróbowałam kilka słodkich propozycji i wyszły absolutnie przepyszne. Ale mój niekwestionowany hit to Affogato z orzechami włoskimi. Szybkie, proste i niezwykle efektowne. No i pyszne! W moim menu zagości również kilka sałatek. Np. ta z batatami czy marchewkowa tahini czy jeszcze selerowa z prosciutto. Na uwagę zasługują też dania z jajek i nietuzinkowe makarony. Moje serce skradł kurczak w sosie musztardowym i pikantny pieczony kalafior. A zapiekany ryż szafranowy to czysta poezja smaku.

ROZKŁAD
Książka jest...

jarr74 | 2017-12-15
Przeczytana: 2017 rok

Wszystkim miłośnikom kulinarnych podróży i wszelkich zagadnień związanych z gotowaniem, sylwetki, brytyjskiego kucharza, Jamiego Oliwiera, przedstawiać, naturalnie, nie musze. Autorowi licznych programów telewizyjnych oraz wielu publikacji książkowych (polecam przy tej okazji „Każdy może gotować”, „Szalony grill”), udało się połączyć nowatorskie i twórcze podejścia do kuchni z tradycyjnymi recepturami (a jest to, już, sztuka sama w sobie) a tym samym sprawić iż proponowane przez niego przepisy na stałe zagościły na wielu naszych stołach.

Jak możemy wywnioskować z tytułu „5 Składników. Gotuj szybko i łatwo” tym razem nasz bohater postawił na minimalizm, choć bynajmniej nie ubogość, formy i treści, oddając w nasze ręce książkę, która (jak sadze) przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie czują się zbyt mocni w kulinarnych zapasach.

Na jedenastu, tematycznie podzielonych rozdziałach (sałatki, pasty, jajka, kurczak, dania rybne, dania warzywne, wołowina, wieprzowina,...

Amarisa | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Lubicie gotować?
Jeśli tak, koniecznie zajrzyjcie dziś na mój blog ^_^ Zwłaszcza, że zamieściłam krótki filmik ^_^

Łukasz Wasilewski | 2017-10-26
Przeczytana: 24 października 2017

Przyznajcie się – kiedy ostatni raz zajrzeliście do fast fooda albo odgrzaliście w piekarniku mrożoną pizzę, albo wpadliście do mamy/teściowej po resztki z obiadu, bo stwierdziliście, że nie macie czasu na gotowanie, a przede wszystkim na zakupy? A nawet jeśli znaleźlibyście jakimś cudem czas na zakupy, to potem na pewno zabrakłoby Wam miejsca na przechowywanie niezużytych składników? No ile razy tak ostatnio zrobiliście? Wy nie musicie odpowiadać, ale ja muszę – ostatnio wiele razy, a w zasadzie prawie za każdym razem. W znajdowaniu wymówek jestem dobry, co w tym przypadku jest dziwne, bo w sumie lubię gotować. Na szczęście trafiła do mnie książka „5 składników” Jamie’ego Oliviera, która ma szansę uratować taki beznadziejny przypadek jak ja.

Idea tej książki kucharskiej jest dość prosta – do przygotowania każdego z posiłków (niezależnie od tego, czy to sałatka, danie główne czy deser) potrzeba jedynie 5 składników. W dodatku czas potrzebny na zrealizowanie większości przepisów...

katarzynczyta | 2017-11-15
Przeczytana: październik 2017

Fragment opinii:
Przepisy są naprawdę proste w wykonaniu, a połączenia niektórych składników bardzo zaskakujące. Choć Jamie wydał już sporo książek, nie wspominając o odcinkach jego programów, to znowu potrafi czymś zaskoczyć. Jajka sadzone po azjatycku, makaron z gruszkami, czy kotlety z brzoskwiniami - te przepisy na pewno nie są nudne, tylko aż proszą się o ich przygotowanie.