Star Struck

Okładka książki Star Struck Laurelin Paige
Okładka książki Star Struck
Laurelin Paige Wydawnictwo: Amazon Kindle Cykl: Hollywood Heat (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hollywood Heat (tom 2)
Star Struck
Amazon Kindle
2017-07-27
2017-07-27

Książeczkę przeczytałam podczas niedzielnego leżakowania z racji na jakiegoś wirusa w gardle. Dreszcze miałam, ale z powodu podwyższonej tempreratury ciała, z racji na rzeczonego wirusa, nie zaś treść lektury. Książka idealna, do przeczytania i zapomnienia, chwilę musiałam pomyśleć, o czym i o kim była. Nie to, że nie cenię sobie i wypieram się zamiłowania do słodkich całuśnych i nie tylko romansików, ale niestety ten mnie nie urzekł. Sporo ich mam na koncie i staję się wybredna?

Seth Raffert jest cenionym scenografem i dobrze zna tajemnice Hollywood. Zna też kobiety w typie Heather Wainwright. Jego zdaniem to seksowna, zarozumiała i snobistyczna diwa, która poza urodą nie ma nic więcej do zaoferowania. Pomimo tego czuje do nie niesamowity pociąg.
Kiedy się poznają, Heather bierze Setha za zwykłego stolarza i nie ma zamiaru się z nim zadawać. Jednak nie jest w stanie mu się oprzeć i spędza z mężczyzną upojną noc.
Wkrótce para spotyka się ponownie, tym razem na planie filmowym, a gorąca namiętność czuć w każdym kadrze. Seth zaczyna podejrzewać, że pod maską aroganckiej gwiazdy Heather ukrywa zupełnie inną twarz i postanawia ją za wszelką cenę odkryć.
Czy w hollywoodzkim świecie opartym na pozorach może zrodzić się prawdziwe uczucie?

Bardzo fajna książka.
Historia, która pokazuje, że nie osądza się książki po okładce. Nie powinno się szufladkować ludzi.
Miłość, pożądanie i seks.
Polecam

Bardzo fajna książka.
Miłość, pożądanie i seks.
Polecam

Spodziewałam się czegoś lepszego.
Książka na jeden wieczór. Szczerze powiedziawszy ta książka mnie niczym nie zaskoczyła.

Spodziewałam się czegoś lepszego.

Fajnie się czyta, lekka, przyjemna, wciąga. Fajny romans.

Fajnie się czyta, lekka, przyjemna, wciąga. Fajny romans.

Wystarczył jeden wieczór. Historia świetna, momentami bardzo zabawna, dialogi genialne i sama sytuacja, gdzie Seth i Heather się poznali i się w sobie zauroczyli, a potem zakochali. Nie liczy się praca, liczy się wnętrze. Cudo!

Lubie książki z tak opisanym seksem, dla mnie bardzo fajna, szybko się czytało.

Lubie książki z tak opisanym seksem, dla mnie bardzo fajna, szybko się czytało.

85 / 2020

85 / 2020

Dawno się tak nie nudziłam.. jakoś nic mnie nie porwało, chciałam jak nakszybciej ją skończyć.. nie mój klimat.

„Mury, które musiałaby zburzyć, aby dopuścić do siebie kogoś takiego jak Seth, były naprawdę solidne.”

Heather to gwiazda, którą wszyscy znają. Jest piękna i pewna siebie, a do tego bardzo arogancka. Osoby z jej otoczenia uważają ją za humorzastą gwiazdę, która dostaje to co chce. Kiedy na jej drodze staje Seth wydaje się, że i on zauważa jej powierzchowność. Swoim zachowaniem wzbudza w nim niechęć, jednak nieoczekiwanie również coś go do niej ciągnie. Splot wydarzeń wprowadza ją w błąd i takim sposobem omylnie bierze go za stolarza. Jednak Seth nie wyprowadza jej z błędu… Co przyniesie takie przypadkowe spotkanie? Czy Heather naprawdę jest tak powierzchowna? Co skrywa zarówno Heather jak i Seth? Co z tego wszystkiego wyniknie?

„Seth mógł jedynie wnieść w jej życie więcej ekscytacji. Więcej spełnienia. Nie miałaby nic przeciwko temu.”

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i cóż, tym razem książka nie trafiła do mnie aż tak bardzo. Z pozoru dwie zupełnie inne osoby, które zaczyna do siebie ciągnąć. Cóż, jakby nie patrzeć utarty schemat. Tak to prawda, jednak mimo tego książkę czyta się bardzo dobrze. Znajduje się w niej ogrom emocji, które towarzyszą zarówno Seth’owi jak i Heather – od ciężkiej przeszłości, poprzez strach, na rodzącym się uczuci kończąc. Biorąc pod uwagę, że czuć tutaj utarty schemat, można łatwo przewidzieć to, w którą stronę pójdzie cała ta historia. I właśnie to mnie rozczarowało najbardziej. Liczyłam na jakieś zwroty akcji, sytuacje ciężkie do przewidzenia, a co dostałam? Coś co wiedziałam, że będzie nieuniknione.
Jeżeli mam się odnieść do bohaterów, to cóż, Heather jest bardzo irytująca. Strasznie mnie denerwowała, aż do pewnego momentu. Kiedy już zrozumiałam, co próbowała ukryć za tą maską zrozumiałam ją. Jednak nie zmienia to faktu, że akurat tutaj postać kobieca w ogóle mnie nie kupiła. Cóż, nie zawsze musi być idealnie. Seth? Jak mam być szczera to odniosłam wrażenie, że on jedynie myśli o seksie i niczym innym. Fakt, jak się później otworzył to było inaczej, jednak zanim to nastąpiło.. Nie wiem, jakoś przemówił do mnie. Oczywiście był pewny siebie i kroczył wytyczoną drogą, jednak nie kupiło mnie jego zachowanie. Oboje mieli ciężką przeszłość, i właśnie kiedy to się wyjaśniło zaczęłam postrzegać ich nieco inaczej. Rozumiałam więcej z ich zachowania i docierało do mnie to, co musieli przeżyć, żeby stać się tym, kim są. A mieli ciężką drogę, aby móc stać w tym miejscu, w którym stoją.
W książce nie brakuje odrobiny pikanterii, ale są również momenty zabawne. Ta pikanteria zdecydowanie dodaje wyrazu całej powieści, nie dając jednocześnie odczucia zniesmaczenia i nie odnosi się wrażenia, że jest tego za bardzo. Do tego opisy, których nie jest mało, nie są uciążliwe i mimo tego książkę się wręcz pochłania. Jest taką typową książką, na chwilę. Można przy niej złapać chwilę oddechu od ciężkich tematów, które niejednokrotnie można znaleźć w książkach.

„Trzeba być dumnym z najdrobniejszego kroku na drodze swojej kariery. Nieważne, od czego zaczynałeś.”

Podsumowując. Kolejne spotkanie z piórem autorki nieco mnie rozczarowało. Mimo tego, że jej styl jest lekki i czyta się ją szybko, czegoś mi zabrakło. Nie mogę powiedzieć, że to zła książka, bo tak nie jest. Czytając ją można z niej wynieść coś bardzo ważnego. Przeszłość jest nieodłączną częścią nas samych i nie ważne jak chcielibyśmy się jej pozbyć, nie uda się to, ponieważ jest ona zakorzeniona głęboko w nas. Jednak mimo wszystko zawsze jest odpowiedni moment na to, aby zawalczyć o siebie i swoją przyszłość, którą każdy może sobie ukształtować na swój własny sposób.

• Przeczytane 2018

Laurelin Paige Twardziel Zobacz więcej