Józef Korpanty, Rzymskie ideały i cnoty moralne w epoce panowania cesarza Augusta Henryk Pietras SJ, Ekshumacja ciał świętych Piotra i Pawła w roku 258 i jej miejsce w kulturze chrześcijańskiej Leszek Zinkow, Kilka uwag o kulturotwórczych aspektach odkryć archeologicznych w Egipcie Jerzy Styka, Kultura literacka późnego antyku rzymskiego Marek Hermann, Retoryka antyczna a współczesna...

Jerzy Styka, Kultura literacka późnego antyku rzymskiego

Marek Hermann, Retoryka antyczna a współczesna kultura słowa

Janusz Sondel, Antyczne dziedzictwo we współczesnej kulturze polskiej (uwagi prawnika)

Arkadiusz Baron, "Cultura animi" w myśli greckiej (platonizm, arystotelizm, epikureizm, stoicyzm, medio- i neoplatonizm)

Joachim Śliwa, Starożytne anagramy i palindromy. Z badań nad tzw. gemmami magicznymi

Tomasz Polański, Najstarsze ikony chrześcijańskie w starożytnych i współczesnych dyskusjach teologicznych i akademickich

Stanisław Stabryła, "Satyry" i "Listy" Horacego a rzymska kultura literacka

Monika Ożóg, Od "tituli ecclesiae" do kościoła pod wezwaniem