Trzeźwa furia

Wydawnictwo: Własny sumpt
Indianin33

Zbiór opowiadań obyczajowych o ostrym zabarwieniu. Autor wysyła książkę bezpłatnie w dwóch formatach PDF i MOBI bezpośrednio na e-mail. Kontakt dla zainteresowanych ksrksiazki@gmail.com (wystarczy poprosić o przysłanie książki). Dostępna także do bezpłatnego pobrania z Google Play Store z poziomu każdego telefonu z systemem Android.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Internet

Magdalena T | 2017-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2017

K. S. Rutkowski. Mówi wam to coś? Nie, nie chodzi o słynnego detektywa z oryginalną fryzurą. Mi chodzi o zupełnie innego Rutkowskiego. Nie jest to wybitnie znany autor, pewnie niewielu go kojarzy, a jeszcze mniej osób pewnie czytało to co napisał. Ja jednak miałam tego farta, a jego twórczością zaraził mnie „Chiński ekspres”, który rozbawił mnie do łez! Do dziś pamiętam minę mojego męża, patrzącego na mnie jak na wariatkę, która podczas czytania zaśmiewała się do łez nie wiadomo z czego. Tzn on nie wiedział, bo ja wiedziałam aż za dobrze. Pomyślicie sobie, że gość pisze komedie. Nic bardziej mylnego. Po prostu w prostocie swojego przekazu potrafi wywołać różne skrajne emocje. W jego książkach nie znajdziecie lukru bądź sztucznych bohaterów bez wad. Znajdziecie za to szarą rzeczywistość, ubraną w potoczny język, wulgarny nawet, ale jakże obrazowy. Gdyby trochę zmiękczyć całość, to ewidentnie opowiadania stałyby się sztuczne, nieprawdziwe i wybebeszone. Książka, którą tym razem autor...

vicky222 | 2017-09-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Dziś przychodzę z krótką recenzją opowiadań Rutkowskiego. Poprzednie jego książki gościły u mnie na blogu (W niewoli seksu, Kryminał tango, Chiński ekspres, Brudne historie, Bóg nie ma ptaszka) i po raz kolejny mogłam zmierzyć się z brutalną rzeczywistością, o której pisze autor. Zapraszam na Trzeźwą furię.

Autor licznych opowiadań robiących wrażenie na odbiorcach. Ja po każdym przeczytanym fragmencie zastanawiam się skąd on bierze pomysły. Niektóre historie są bardzo brutalne, inne bardzo życiowe. Moją ulubioną książką jest Chiński ekspres, który swoim poczuciem humoru cudownie opisał wycieczkę Polaków do Chin. Obserwacje rzeczywistości autora są proste, a zarazem wnikliwe.

Tym razem przyszło mi się zmierzyć z siedmioma opowiadaniami. Trzeźwa furia liczy sobie około 50 stron, więc można ją przeczytać na raz. Książka tym razem nie ukaże się w wersji papierowej, jedynie jako e-book. Dodatkowym bonusem dla czytelników jest możliwość pobrania bez żadnych kosztów.

Bohaterami są...

Cruorcia | 2017-07-24