Monika Bieniek, Dziedzictwo Starego Testamentu w ocenie Tertuliana Jacek Hajduk, Tezeusz na Krecie. Historia, mit, literatura Joanna Komorowska, Córki Ledy, potomstwo Klitajmestry: kilka uwag o Eurypidesowej wizji wydarzeń w Aulidzie Idaliana Kaczor, "Feriae Sementivae", "Fordicidia", "Cerialia", "Robigalia", "Floralia" i "sacrum Dae Diae" jako "exemplum" sekwencji rzymskich świąt...

Monika Bieniek, Dziedzictwo Starego Testamentu w ocenie Tertuliana

Jacek Hajduk, Tezeusz na Krecie. Historia, mit, literatura

Idaliana Kaczor, "Feriae Sementivae", "Fordicidia", "Cerialia", "Robigalia", "Floralia" i "sacrum Dae Diae" jako "exemplum" sekwencji rzymskich świąt wegetacyjnych

Natalia Małecka, Powstanie i rozwój budownictwa na platformach o konstrukcji kazamatowej w delcie Nilu

Stanisław Stabryła, Problemy rzymskiej kultury literackiej w "Liście do Pizonów" Horacego

Lucyna Stankiewicz, "Mala aetas". Motyw starości w komedii rzymskiej

Joachim Śliwa, Profesor Karol Hadaczek: Giza 1912

Stanisław Śnieżewski, Figury i tropy w dziewiątej księdze "Institutio Oratoria" Kwintyliana

źródło opisu: Spis treści