Jan Paweł II mój umiłowany poprzednik

Wydawnictwo: Świat Książki
religia
Agnieszka

Jan Paweł II i Benedykt XVI to dwaj ostatni papieże, których wiele łączy. Prawie rówieśnicy, obaj z Europy Środkowej, choć w czasie tragicznych wydarzeń II wojny światowej znaleźli się po przeciwnych stronach frontu. Razem brali udział w obradach II Soboru Watykańskiego, a potem przez prawie ćwierć wieku ściśle współpracowali ze sobą na Watykanie. Te zewnętrzne zbieżności nie mówią jednak o tym, co najważniejsze: w ciągu wielu lat owocnej współpracy między Papieżem Polakiem i Prefektem Kongregacji Nauki Wiary zawiązała się głęboka więź wzajemnego szacunku, serdeczności i przyjaźni.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-48889720-jan-pawel-ii-moj-umilowany-poprzednik

źródło okładki: http://bonito.pl/k-48889720-jan-pawel-ii-moj-umilowany-poprzednik

Siro | 2018-09-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook