Upał

Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 2)
Wydawnictwo: Warbook
Marczewek

Podinspektor Jakub Tyszkiewicz stoi na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Ma zapewnić bezpieczeństwo rozgrywanego na Stadionie Narodowym meczu Polska – Niemcy. Trzy dni przed meczem w okolicach Dworca Centralnego szahid próbuje zdetonować ładunek wybuchowy. Dzień później przy jednej ze stacji metra eksploduje podłożona przez terrorystów bomba i zabija kilku policjantów. Ktoś włamuje się do...

Podinspektor Jakub Tyszkiewicz stoi na czele Biura Zwalczania Terroryzmu.

Ktoś włamuje się do systemu informatycznego stadionu. Mecz musi się jednak odbyć...

Drugie wydanie opatrzonej nową okładką powieści Marcina Ciszewskiego z Meteorologicznego
Cyklu, w skład którego wchodzą Wiatr, Mróz, Upał, Mgła i Deszcz.

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/90/upal

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/90/upal

Beata | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Bardzo dobra powieść political fiction. Już podinspektor, Jakub Tyszkiewicz walczy z terrorystami podczas Euro 2012 w Polsce. Powieść wciągnęła mnie, przeczytałam z przyjemnością, mam tylko jedno ale, pozostało kilka wątków nie wyjaśnionych do końca, a ja lubię jak wszystko jest wyłożone kawa na ławę.

Stokrotka | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

„Upał” Marcina Ciszewskiego to niejako kontynuacja wydarzeń opisanych we wcześniejszej powieści pt. „Mróz”. Mamy tu podinspektora Jakuba Tyszkiewicza, któremu znów zostaje wyznaczona misja ratowania świata. Tym razem odpowiada za bezpieczeństwo VIP-ów i kibiców Euro 2012. Zbliża się mecz Polska – Niemcy, mnożą się niepokojące doniesienia o działalności islamistów. Bohaterzy dwoją się i troją, aby zapobiec nieszczęściu.
„Upał” to udane połączenie ciekawej akcji, polityki, klimatu zagrożenia i wyważonej dawki humoru. Jeśli dodać do tego nietuzinkowych bohaterów, wyjdzie całkiem zgrabna powieść sensacyjna. Osobiście bawi mnie styl autora, zwłaszcza jego obrazowe porównania typu: „Wyglądał jak przyobleczony w gimnastiorkę Terminator” czy „miał (…) klatkę piersiową szerokości kei w Mikołajkach”.
Z przyjemnością sięgnę po „Wiatr” - kolejną część przygód Jakuba Tyszkiewicza.

filozof | 2018-01-19

Fajna bardzo,ta powieść sensacyjna była.Super się,czyta.Jednak o samym meczu,to dla mnie za mało było.
Ale,fajnie,to.Napisane,jak przesłuchiwali tego podejrzanego gościa o terroryzm.
Dialogi bardzo mądre,to .Jest,ludzie mówili.Na temat,ale się nie wymądrzali.
To ważne w książkach.
Jednak sam finał,dla mnie pozostawia wiele do życzenia.

Joanna | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

fajna książka sensacyjna. wydawałoby się, że dla dużych chłopców, ale ja chętnie ją wypożyczyłam znając pierwszą część przygód Tyszkiewicza z książki MRÓZ i z zapartym tchem przeczytałam. trochę brutalna, ale czasem coś takiego warto przeczytać, żeby nawet poczuć że świat nas otaczający nie jest tylko kolorowy. Spisek, terroryzm, broń to motywy przewodnie.

książek: 2059
jamczyk | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Zamachy, wybuchy, strzelaniny, walka dobrych ze złymi, podlana swojskim sosem skłóconych agencji rządowych, a w tle ćwierćfinał Euro Polska-Niemcy. Kawał dobrej powieści sensacyjnej, nieźle trzymającej napięcie.

Sargento_Garcia | 2014-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 29 listopada 2014

Marcin Ciszewski mnie nie zawiódł: w kolejnej jego książce którą przeczytałem jest wszystko czego oczekiwałem: wartka akcja, brudne zagrania służb specjalnych, trochę niespodziewanego humoru, barwnie opisani normalni (tzn. nie stanowiący wiernego odbicia supermenów i super czarnych charakterów, tylko normalne osoby mające swoje życiowe wzloty i upadki) bohaterowie zarówno pierwszo jaki i drugo planowi.
Autor bardzo dobrze czuje się w temacie poruszanym w swoich książkach. W ciekawy i obrazowy sposób pokazuje jak w obecnych czasach, mając trochę wiedzy specjalistycznej, łatwo można przeprowadzić poważy zamach i zdestabilizować działania służb porządkowych oraz doprowadzić tłum do nieobliczalnej i skrajnej paniki.

Polecam „Upał” wszystkim miłośnikom dobrze napisanej historii sensacyjnej, ale radzę zacząć czytanie od pierwszej części przygód Jakuba Tyszkiewicza pt. „Mróz”, bo w tej książce kilka ważnych wątków stanowi kontynuację historii z pierwszej części.

Edit: 07 grudnia...

Wojciech Gołębiewski | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

NIE MAM WYBORU; OCENA JEST LOGICZNYM NASTĘPSTWEM MOJEJ RECENZJI
Pierwszy raz spotykam się z twórczością tego autora, więc starałem się dowiedzieć kto zacz. Poza, bardzo skromnymi, danymi z Wikipedii i Wydawnictwa ZNAK, wyczytałem z wywiadu na jego stronie, że studiował historię pod kierunkiem m. in. prof. Andrzeja Zahorskiego (1923-1995), z czego wywnioskowałem, że liczy co najmniej 40 lat. Pierwszą książkę opublikował w 2008 r., a omawiana w 2012.
Początek poznawania jego talentu nie był najlepszy, bo oceniłem za żenujące puszczanie oka do czytelnika, czyli do mnie (str. 20-21):
„......gdyby podkomisarz Barbara Rakoczy była postacią literacką...”
A nie jest? Jeśli autor ma wątpliwości, to po skończonej lekturze, jestem gotów je rozwiać. Szczęśliwie dalej już było lepiej i czytałem z zainteresowaniem do rana. No i patrzcie Państwo historyk, a taki kompetentny w ...

Lilian | 2016-01-15
Na półkach: Przeczytane, A_Ciszewski
Przeczytana: 15 stycznia 2016

I po raz kolejny jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Tzn dobrze jeśli chodzi o umiejętności autora. Bo jeśli teraz przeniesiemy się do Warszawy to tam dobrze nie jest, zbliża się kluczowy mecz Polska - Niemcy, a z dnia na dzień coraz bardziej realna staje się groźba zamachu terrorystycznego.
A Jakub Tyszkiewicz ze swoją grupą lojalnych i wyszkolonych współpracowników próbuje temu zapobiec.

Akcja trzyma w napięciu, w tle polityka, pościgi, przesłuchania, strzelanki, wszystko na wysokim profesjonalnym poziomie.

I niestety tematyka bardzo na czasie ...

A wszystkich wielbicieli Heleny bardzo przepraszam, ale ja jej nie trawię ... taka zraniona sarenka ...

Kasia Sobańska | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

W moim odczuciu lepsza niż poprzedni "Mróz" może poniekąd dlatego, że autor, aż tak bardzo nie skupia się na pogodzie;) Jest ciepło, wręcz gorąco, choć niekoniecznie za sprawą aury, tylko atmosfery jaka towarzyszy książce od pierwszych stron. Autor tradycyjnie już zaczyna się od treningu i "obicia" Tyszkiewicza, ale też umiejętnie wprowadza nowych bohaterów i zaciekawia czytelnika ich losami. Tylko Helena pozostaje niezmiennie irytująco infantylna w sowim zachowaniu, ale do przyjęcia. Atak terrorystyczny podczas Euro 2012 jak najbardziej realnie przedstawiony, aż strach pomyśleć, że jednak mógł się zdarzyć. Fabuła umiejętnie prowadzona, rozwiązanie nie banalne, takie współczesne i niestety do zrealizowania. Ciszewski pokazał też "współpracę" naszych rodzimych służb i pozostało tylko mylić się, iż tak jest naprawdę. Zdecydowanie polecam. Czytać jednak należy w kolejności, bo "Upał" co nie co zdradza z "Mrozu".

Gabriela P | 2015-07-27
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Przyznam się, że po fenomenalnym wręcz „Mrozie” Marcina Ciszewskiego, ogromnie się bałam sięgnąć po kolejną jego książkę. Próbowałam być sceptyczna, by w razie czego nie bolało zbyt mocno, niestety nie zawsze się da. W przypadku „Upału” nie byłam wstanie nie liczyć na coś naprawdę dobrego. Co mi z tego wyszło?

Stadion narodowy, ćwierćfinałowy mecz piłki nożnej, groźba całkiem poważnego i całkiem realnego zamachu terrorystycznego - kontra sprawdzona w boju grupa dowodzona przez nikogo innego jak Jakuba Tyszkiewicza. Oto zapowiedź wyśmienitej akcji, przerażającego scenariusza wydarzeń, które mogą stać się naszą rzeczywistością niemal każdego dnia, pełnokrwistych bohaterów i sporej dawki politycznych gierek.

W „Upale” nie brakuje brudnych zagrywek, szemranych interesów, trupów, krwi i sytuacji, w których czyjeś życie wisi na włosku. Nie ma tu czasu na dłuższe przemyślenia nad słusznością podejmowanych przez bohaterów decyzji, bo ten ucieka, w dodatku ucieka bardzo szybko. W obliczu...