Murcielago #1

2017-08-24
2017-08-24
2017-02-01
Joanna Kaniewska
manga horror akcja yuri lgbt seinen gore przemoc

"Murciélago" to tytuł dla osób pełnoletnich i to już od pierwszych stron mangi.
Nawet jeśli masz 18+, to dalej nie jest tytuł dla każdego. Sama musiałam przebrnąć przez pierwszy tom, żeby wczuć się w klimat, jaki serwuje nam tutaj autor.
To manga z gatunku yuri, okraszona dużą ilością pojedynków między luźdzmi spod ciemnej gwiazdy. Mamy sztampową historię (przynajmniej na początku),szczyptę ecchi i dużo przemocy.
I najdziwniejsze w tej mandze jest to, że o ile powinna mnie ona odpychać, to jest wręcz przeciwnie - chcę wiedzieć, jak potoczy się historia głównej bohaterki.

A jest nią seryjna morderczyni Kuroko Koumorii, która ma na swoim koncie aż 715 przestępstw, które dla jej ofiar skończyły się w oczywisty sposób.
Przed najsurowszą karą ratuje są propozycja, aby od teraz pracowała dla rządu i pomagała w usunięciu poza literą prawa najgroźniejszych przestępców.
W misjach towarzyszy jej urocza Hinako.

Fabuła jest mimo wszystko lekka, mangę czyta się płynnie - dużą ilość akcji uzupełniają humorystyczne sceny.

"Murciélago" to tytuł dla osób pełnoletnich i to już od pierwszych stron mangi.

Murcielago skupia się na perypetiach nietypowego duetu wykonującego rządowe misje eksterminacji najgroźniejszych przestępców. Główną bohaterką jest Kuroko Koumori, seryjna morderczyni, na którą czekała kara śmierci za zabicie ponad 700 osób. Kobieta została jednak oszczędzona w zamian za pracę na rzecz władzy. Współpracuje ona z uczennicą o imieniu Hinako Tozakura, która z jakiegoś powodu zachowuje się jak dziecko i posiada tajemne zdolności.

2014

Przemoc i sex – dwie rzeczy, które stały się dość chodliwym towarem i zawsze znajdzie się na nie ktoś chętny. Nie dziwi więc fakt, że tego rodzaju treści pojawiają się w przeróżnych popkulturowych dziełach w tym w mangach. Na rynku istnieje wiele tytułów, w których przemoc pokazana jest w sposób dość mocno ugrzeczniony, są również pozycje, w których przemoc przekracza pewne granice, które pozostają w pamięci czytelnika na długi czas. Dokładnie taką pozycją jest Murcielago – manga łącząca elementy komedii, sensacji, thrillera, dramatu, powieści przygodowej oraz yuiri. Mix iście wybuchowy i dokładnie taki jest ten tytuł.

Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek

„Do zniszczenia zła wcale nie jest potrzebna sprawiedliwość…” takim hasłem wita nas jedna z nowych serii od wydawnictwa Waneko – Murcielago. Na myśl przychodzą od razu historie o bohaterach, walczących ze złem, gdzie sprawiedliwością wręcz rzuca się na prawo i lewo. Tym razem jednak zamiast bohaterów i sprawiedliwości czytelnika czeka: zgraja psychopatów, spluwy, spora dawka seksu i jeszcze większa porcja krwi i flaków. Zapraszam do lektury recenzji pierwszego tomu serii Murcielago.

Walka ze złem wymaga niekiedy niekonwencjonalnych metod. Dzięki temu Kuroko Koumori zyskuje możliwość wywinięcia się karze śmierci i rozpoczyna pracę dla rządu, jako „państwowa” zabójczyni. Mimo iż na swoim koncie ma setki zabitych jej mordercze umiejętności okazują się bezcenne w walce z potworami równie strasznymi jak ona sama. Wraz ze swą towarzyszką, choć lepszym określeniem byłoby nazwanie jej strażniczką Kuroko – Hinako Tozakurą eliminuje wyznaczone przez przełożonych jednostki zagrażające społeczeństwu.

Kuroko Koumori to bohaterka dość niezwykła i to bynajmniej nie przez fakt, że jest psychopatką i morderczynią, która została wynajęta przez rząd do zwalczania jeszcze większych psychopatów niż ona sama. Choć babek z jajami w mangach nie brakuje (warto chociażby zapoznać się z bohaterką Black Lagoon – również od wydawnictwa Waneko),to jednak Kuroko zdaje się iść jeszcze o krok dalej, niż nawet najtwardsze bohaterki znane z innych tytułów. Mówię tu przede wszystkim o miłosnych podbojach bohaterki Murcielago. Zachowuje się ona bowiem, jak stuprocentowy „macho”, który nie odpuści żadnej ładnej napotkanej panience, a wykręcanie głowy za ładnymi tyłeczkami jest dla niej równie naturalne co oddychanie.

Pozostali bohaterowie również nie grzeszą normalnością, dobrym przykładem będzie tutaj chociażby towarzyszka Kuroko – Hinako Tozakura, z pozoru słodka i nieco naiwna, przypominająca swoim zachowaniem dziecko, a nie dorosłą kobietę, w dodatku mającą być strażniczką naszej psychopatki. Szybko jednak przyjdzie Wam się przekonać, że poza owym zdziecinnieniem jest z nią coś więcej nie tak.

Kreska idealnie oddaje klimat tego tytułu. Jeżeli zastanawiacie się co czeka na Was wewnątrz tomiku wystarczy, że spojrzycie na okładkę. Całość balansuje między realizmem, a groteską, nie brakuje tutaj też całkowicie odrealnionych scen, w których autor puszcza wodze wyobraźni nie kierując się żadnymi zasadami. Jest dziwnie, ale w końcu o to w tym tytule chodzi. Tomik został wydany w standardowym formacie, wewnątrz znajdują się aż trzy kolorowe strony, a na końcu znajdują się dwie dodatkowe historie. Warto także zajrzeć pod obwolutę.

Murcielago to pozycja dla osób, które lubią dziwne tytuły. I dziwne w tym przypadku nie oznacza gorsze. Sama jestem mocno zaintrygowana ową wybuchową mieszanką czarnego humoru, brutalnej przemocy, wszechobecnej masakry oraz seksu i z pewnością sięgnę po kolejne tomy, ciekawa jak rozwinie się historia. Jeżeli tylko jesteście pełnoletni i nie odstrasza Was to co wymieniłam w poprzednim zdaniu gorąco zachęcam do poznania Kuroko Koumori – ta anty-bohaterka długo nie da Wam o sobie zapomnieć.

SEKS & PRZEMOC

Nagie, biuściaste, miziające się dziewczyny, wielkie spluwy, szybkie samochody, napakowani przeciwnicy i dużo krwi. A, i nie zapominajmy o czarnym humorze! Tak w skrócie przedstawia się „Murciélago”, nowa seria dla dorosłych od Waneko. Coś w sam raz dla prawdziwych mężczyzn!

Główną bohaterką mangi jest Kuroko Koumorii, seryjna morderczyni, która za zabicie 715 osób zostaje skazana na karę śmierci. Ponieważ jednak jej zdolności są imponujące, a ona sama potrafi ukierunkować swoje chore skłonności, rząd decyduje się wykorzystać ją do własnych celów. Od teraz Kuroko masakruje kolejne rzesze wrogów i nie musi martwić się o konsekwencje. Przeciwników nie brakuje, a ona nie tylko potrafi samotnie wykonać robotę, z którą problem miałby cały oddział policji – i to tak, że z przeciwników zostają krwawe strzępki – to jeszcze posiada coś na kształt szóstego zmysłu, który pozwala jej unikać nawet najgorszego zagrożenia. Wraz z pomocą uwielbiającej szybkie samochody Hinako Tozakury, podejmuje się wszelkich misji, jak choćby pokonanie oszalałego zapaśnika, który pod wpływem narkotyków urządza rzeź w mieście, ale też i kłopoty potrafią znaleźć ją same. A kiedy tylko nie zwalcza zła złem, Kuroko molestuje, podrywa i zaciąga do łóżka kolejne dziewczyny, by zaspokoić swój apetyt seksualny.

Ta manga to takie męskie, samcze wręcz, ale udane połączenie motywów doskonale znanych z różnych filmów. Podkręcone oczywiście i przepuszczone przez autorski filtr. Czego właściwie tutaj nie mamy! Zaczynając od odniesień do seriali dla dzieci, jak „Inspektor Gadżet”, przez scenę z restauracji zaczerpniętą z „Pulp Fiction”, na staruszku, który porywa wszelkie szumowiny by poddać je testowi w stylu „Piły” – kto przeżyje spotkania z jego pułapkami, odzyska wolność – skończywszy. A wszystko to w towarzystwie dwóch bohaterek – psychopatycznej lesbijki, posiadaczki biustu rozmiaru „I” (gdzie można ukryć wiele ciekawych rzeczy) oraz jej pomocnicy, która też miewa szalone pomysły, ale przede wszystkim rozbraja dziecinnością, słodyczą i niewinnością.

Jak się to wszystko czyta? Lekko, dobrze i szybko. Najlepiej wypadają krwawe sceny, z którymi łączy się czarny humor – Kuroko potrafi przesłuchiwać konającego mężczyznę, który wyciąga do niej kikut ręki, prosząc o pomoc, podczas gdy jego wnętrzności wylewają się wokoło, i jest to zabawne (jakkolwiek nie brzmi to, co piszę). Ale akcja też jest niczego sobie, podobnie jak postacie – szczególnie Hinako.

Strona graficzna także jest znakomita. Dość proste przedstawienie bohaterów, szczegółowo ukazane okaleczenia, krew i wnętrzności, znakomicie uchwycone tła i mimika. Co ciekawe scen seksu nie jest tu wiele, a nawet one pozbawione są anatomicznych detali. Erotyka spod szyldu yuri jest więc łagodna, potraktowana często z humorem. Wszystkie powyższe elementy łączą się natomiast w ciekawą mangę, coś dla „prawdziwych” facetów. Lekka, dynamiczna i brutalna zabawa gwarantowana.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/10/09/murcielago-1-yoshimurakana/

SEKS & PRZEMOC

Chociaż manga autorstwa Kana Youshimura to seinen, spodobała się także i mnie. Murcielago od razu uderza po twarzy ostrą sceną erotyczną, by kilka stron później przesłonić kadry powyrywanymi kończynami. W obu przypadkach zastanawiałam się jak wykonanie czegoś takiego byłoby możliwe w rzeczywistym świecie. Jednak zgubienie czeka tego, kto również postanowi zastanawiać się nad logiką tej mangi. Murcielago uderza nadprzyrodzonymi elementami wręcz w każdym kadrze. Autor nadaje ton opowieści poprzez nakreślenie głównej bohaterki.

jeśli nie boicie się ogromnej dozy dziwności, lubicie czarny humor i nie straszne są Wam wszędobylskie wnętrzności, to sięgnijcie po Murcielago jak najszybciej. Zdecydowanie nie są to flaki z olejem, a z olejkiem (do masażu erotycznego).

Całość recenzji na: http://www.geekkochanajmocniej.pl/2017/09/flaki-z-olejkiem-recenzja-murcielago.html

No ciężko czegoś nie przeczytać, jak się samemu tłumaczyło :D

No ciężko czegoś nie przeczytać, jak się samemu tłumaczyło :D