Akame ga Kill! #1

Tłumaczenie: Katarzyna Podlipska
Cykl: Akame ga Kill! (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
アカメが斬る!
manga, shounen, dramat, fantasy, akcja, romans, magia
komiksy
Kierokat

Tatsumi, typowy wiejski chłopak, marzy o zarobieniu w stolicy wystarczającej ilości pieniędzy, by pomóc swojej zubożałej wiosce. Niestety, jego plany biorą w łeb, kiedy zaraz po przyjeździe do miasta zostaje okradziony przez tajemniczą piękność! Opróżnionego do cna Tatsumiego przygarnia przemiła Lady Aria. Akurat gdy wszystko wydaje się iść w dobrą stronę, rezydencja Lady Arii zostaje oblężona przez Night Raid- drużynę bezwzględnych zabójców! Czy w mieście, w którym nie wszystko jest takim na jakie wygląda, zabójcy mogą być tymi dobrymi?!

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-10-10
Przeczytana: 08 października 2017

DOBRZY MORDERCY

„Akame ga Kill!” to, kolokwialnie mówiąc, shōnen pełną gębą, zarówno pod względem fabuły, jak i ilustracji. Osadzone w świecie fantasy (a może raczej science fantasy z nutą grozy), jest szybkie, lekkie i bardzo przyjemne w odbiorze. Miłośnicy takich tytułów, jak „Naruto” z pewnością będą zadowoleni i to bardzo.

Jest imperialny rok 1024. W kraju nie dzieje się najlepiej, na prowincjach brakuje środków do życia, a jakby tego było mało ludzi atakują często potwory pokroju smoków. Młody Tatsumi opuszcza swoją wioskę by zrobić karierę w mieście i wspomóc jej mieszkańców. Potrafi walczyć, nieźle radzi sobie wszelkimi bestiami, chce więc zaciągnąć się do wojska, ale nie zamierza marnować czasu na najniższych stanowiskach. Niestety stolica szybko weryfikuje jego poglądy i pokazuje mu, że najczęściej najgorszymi bestiami nie są potwory, a ludzie. Nie dostawszy się do armii, okradziony przez przypadkowo poznaną dziewczynę, która obiecała mu pomóc, przestaje ufać...

Piotr Kowal | 2017-08-24
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Zazwyczaj unikałem shōnenów jak ognia, gdyż przeszkadzała mi ich powtarzalność lub infantylność. Akame Ga Kill to dowód na to, że pomimo skierowania swojej mangi do młodych chłopców można stworzyć ciekawą historię, nawet dla tych nieco starszych czytelników!

Protagonista tej mangi, Tatsumi, razem ze swoimi towarzyszami wyrusza do stolicy Imperium, aby uratować mieszkańców swojej wioski z szponów nędzy. Sielanka głównego bohatera zostaje przerwana wraz z atakiem grupy assasynów Night Raid. Każda postać z ekipy wspomnianej wcześniej grupy jest oryginalnym indywiduum (szczególnie spodobała mi się ta, która władała ogromnymi nożyczkami jako bronią), który posiada swoją często mroczną i traumatyczną przeszłość, przez co łatwiej było mi się zżyć z postaciami, bo gdy pierwszy raz je widziałem, wyglądały jak kolejny nudny mieszany zespół.

Link do całej recenzji: http://bit.ly/2xvm1ff

Kosz_z_Książkami | 2017-10-15

Akame ga Kill! to shōnen* z gatunku dark fantasy – ta krótka informacja w zupełności mi wystarczyła, bym zainteresowała się tym tytułem. Nie będę ukrywać, że uwielbiam tego typu historie i z ciekawością sięgam po każdy tytuł wpasowujący się w te ramy, żądna przygód jakie będą na mnie czekać na kartach kolejnych tomików. Jak więc wypadła pierwsza wizyta w świecie mangi Akame ga Kill!? Zapraszam do lektury recenzji pierwszego tomu serii.

Tatsumi wraz z dwójką przyjaciół opuścił rodzinną wioskę, by wyruszyć do stolicy, gdzie ma nadzieję zarobić dość pieniędzy by wspomóc swój podupadający dom i jego głodujących mieszkańców. Niestety szybko przekonuje się, że nic nie jest tak proste jak byśmy tego chcieli, a pierwszy dzień w wielkim mieście brutalnie uświadamia mu, że nikomu nie może ufać. Okradziony, bez perspektyw zdobycia dobrze płatnej pracy, ma jednak szczęście w nieszczęściu i otrzymuje możliwość przenocowania u przemiłej szlachcianki, która zdaje się wyszukiwać takich jak nasz...

Twylla | 2018-01-14
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane