Ziemia swoich synów

Tłumaczenie: Anna Karolina Teruzzi
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
komiksy
odwieczny

Nieznana przyszłość, ojciec i dwóch synów, starający się przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Ich życie w domku nad jeziorem sprowadza się do codziennej walki o przetrwanie. Społeczeństwo nie istnieje. Każde zetknięcie z innymi jest niebezpieczne. Ojciec każdego dnia zapisuje coś w notatniku, ale nie uczy swoich synów czytać. Nie, oni mają nauczyć sie przetrwać w tym surowym świecie, pozbawionym uczuć.

Gipi tworzy wizję postapokaliptycznego świata, która jest przerysowanym obrazem naszej rzeczywistości. Zniszczony świat, w którym wszyscy walczą o przetrwanie, wzajemnie się zabijają i zniewalają. Ale w tym świecie po cywilizacji, jest iskierka nadziei, dla dwóch chłopców, w których człowieczeństwo, objawi się w nieoczekiwanym momencie.

Ziemia swoich synów została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń na włoskiej scenie komiksowej 2016 roku.

źródło opisu: http://timof.pl/katalog/Ziemia+syn%C3%B3w/pokaz.html

źródło okładki: http://timof.pl/katalog/Ziemia+syn%C3%B3w/okladka.html

smotex | 2018-06-30
Na półkach: Przeczytane, Komiks, Fantastyka
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Opowieść o przetrwaniu, godności, miłości rodzicielskiej w pozbawionym uczuć, barbarzyńskim świecie. Brutalna i pełna przemocy. A mimo wszystko bije z tej historii optymizm i nadzieja.
Duży ładunek emocjonalny skonfrontowany z bardzo oszczędną formą. Pięknie podane, filmowe niemal kadry. Kadry z pustego, postapokaliptycznego świata.

Jakby to rzekł ktoś mądry: bardzo udany komiks!

Marcin | 2017-10-11
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2017

Kameralna opowieść o ogromnym ładunku emocjonalnym. Do wielokrotnej lektury.

Irimias | 2017-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2017

Świetnie wymyślony i napisany, ale już nieco gorzej narysowany komiks. Strona graficzna nie szkodzi jednak satysfakcji, którą miałem z lektury. Zapadająca w pamięć wizja postapokaliptycznego świata przywodząca na myśl i "Drogę" McCarthy'ego i "Księgę ocalenia" braci Hughes. Lektura obowiązkowa!

Kermit1918 | 2017-10-01

Poruszająca opowieść o ludziach sprowadzonych do pierwotnosci, sensie i istocie człowieczeństwa i o tym czy warto przetrwać za wszelką cenę. Polecam.

Dąbek | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018