Leo, Janjetov, Centaurus, komiks, s-f, komiks s-f
komiksy
odwieczny

Planeta Ziemia przestała nadawać się do życia.

Przodkowie Ziemian przemierzają kosmos na pokładzie „statku-świata” poszukując nowej, gościnnej planety. Sądzą, że znaleźli ją w gwiazdozbiorze Centaura. Ale na miejscu czekają ich tajemnicze widma i groźne pułapki…

źródło opisu: http://timof.pl/katalog/Centaurus+2%3A+Obca+ziemia/pokaz.html

źródło okładki: http://timof.pl/katalog/Centaurus+2%3A+Obca+ziemia/okladka.html

Wkp | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

ZIEMIA OBIECANA

Po pierwszy tom „Centaurusa” sięgnąłem zaciekawiony jego fabułą, ale byłem też pełen obaw. W końcu niewiele spotkałem serii SF, które naprawdę by mnie zachwyciły czy wciągnęły na dłużej. Dlatego tym bardziej byłem zaskoczony, kiedy okazało się, że nowy cykl Leo, twórcy „Aldebarana”, to naprawdę znakomita, klimatyczna historia, opowiedziana z rozmachem i wyczuciem materii.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/25/centaurus-2-obca-ziemia-zoran-janjetov-luis-eduardo-de-oliveira-leo-rodolphe-daniel-jacquette/

giera | 2017-08-10

Ponieważ fabuła pierwszej części serii Centaurus przedstawiała się sztampowo, dlatego po „dwójce” nie spodziewałem się jakichś wielkich zaskoczeń. A tu miłe zaskoczenie, bo okazuje się, że nie miałem racji, że całkowicie się pomyliłem. Ponieważ intryga w bieżącej odsłonie została wyraźnie rozbudowana i uatrakcyjniona, występującym postaciom (nie wszystkim) nadano ewidentnej wyrazistości, wprowadzono kilka ciekawych wątków, a akcja prowadzona jest dwutorowo. Rzeczone elementy powodują, że Obcą ziemię dobrze się czyta, gdyż fabuła rozbudza w czytelniku ciekawość.

Pierwszy wątek rozgrywa się na planecie Vera, gdzie wylądowała ośmioosobowa specgrupa pod kierownictwem Mary-Mae Randolf. Zadanie zwiadowców polega na wstępnej eksploracji i ustaleniu, czy planeta nie jest zamieszkała przez rozumne istoty. Obawy kolonistów wzbudzają wielgaśne budowle, które znajdują się na powierzchni. Każda kolejna godzina spędzona na nowej „Ziemi”, miast odpowiedzi, przynosi kolejne pytania. Zespół...

anajo | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018