POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla

Wydawnictwo: Centrum Architektury
warszawa powiśle pow
senner

W atlasie znajdzie się 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali z warszawskiego Powiśla – od Mariensztatu aż po Trasę Łazienkowską. Każdy z obiektów opatrzony zostanie ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Prezentację poprzedzi dwujęzyczny wstęp z zarysem historii dzielnicy oraz mapa – nasze atlasy są jednocześnie praktycznymi spacerownikami, dzięki dwujęzyczności – również dla gości zza granicy.

Kampania finansowania społecznościowego POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla

Budynki i detale zostaną przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury pozwoli zobaczyć bez ograniczeń i zakłóceń (jak drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne) podstawowe założenia przestrzenne projektów. Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta.

źródło opisu: http://www.centrumarchitektury.org/aktualnosci

źródło okładki: http://www.centrumarchitektury.org/aktualnosci