Misja Kościoła, sprawa nielicznych czy zadanie wszystkich?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"
MISSIONE: MODO DI ESSERE CHIESA
religia
Margo

W ogólnym przekonaniu wyrażenie „misja” odsyła do misjonarzy i do życia Kościoła w dalekich krajach. Natomiast niniejsza książka tłumaczy czytelnikowi, że „misja” oznacza ciągłe pytanie się o swoją własną tożsamość chrześcijańską. Misja tworzy fundamentalny wymiar naszego życia. Musimy zawsze pozwalać ewangelizować się właśnie przez tych, których sami chcielibyśmy ewangelizować. Następnie,...

Misja tworzy fundamentalny wymiar naszego życia. Musimy zawsze pozwalać ewangelizować się właśnie przez tych, których sami chcielibyśmy ewangelizować. Następnie, kiedy jesteśmy już „zewangelizowani”, zwracamy się do innych, bliższych i dalszych.
Tylko idąc do braci sami stajemy się synami. Misja realizuje nasze powołanie: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”, mówi Jezus, identyfikując się ze swoimi wysłannikami (por. Mt 10,40). Misja do braci sprawia, że stajemy się podobni do Niego, Syna.

Komentując różne fragmenty Ewangelii o misji, Silvano Fausti prowadzi nas do refleksji o formach przeżywanego przez nas chrześcijaństwa.

źródło opisu: www.bratnizew.pl

źródło okładki: www.bratnizew.pl