Barok - romantyzm – kresy

Wydawnictwo: DiG
historyczna

W prezentowanym tomie Autor porusza szerokie spektrum zagadnień: od ujęć syntetycznych porządkujących różne aspekty dziejów polskiej sztuki nowożytnej, poprzez zagadnienia dotyczące portretu staropolskiego, rzeźby barokowej, mecenatu i własnej twórczości artystycznej króla Stanisława Leszczyńskiego, mało znane sposoby upamiętniania zmarłych w średniowiecznej i nowożytnej Europie, aż do specyficznych zjawisk z pogranicza sztuki, literatury i polityki z okresu szeroko rozumianego romantyzmu. Zakres czasowy studiów sięga od w. XIV do XX, ważne miejsce wśród nich zajmują teksty dotyczące sztuki kresów wschodnich.

źródło opisu: http://www.dig.pl

źródło okładki: http://www.dig.pl